Wybór odpowiednich mebli do biura wiąże się z koniecznością dopasowania ich do wszelkich potrzeb danego miejsca i wymagań właściciela firmy.
Meble biurowe znacznie różnią się od tych, które posiadamy we własnym domu. Oprócz estetycznego wyglądu, prezencji i wygody, każdy typ mebli biurowych musi być maksymalnie dostosowany do potrzeb pracowników.
Jak dobrać meble biurowe?
Przestrzeń biurowa coraz częściej jest urządzana w eleganckim lub wręcz luksusowym stylu. Niektóre biura przypominają wręcz wnętrza amerykańskich firm znanych z seriali i filmów. Niekiedy biurowce lub niewielkie powierzchnie biurowe są urządzane w tak dobrym guście, jaki możemy obserwować w niejednym czasopiśmie wnętrzarskim.
Właściciel lub zarządca firmy, odpowiedzialny jest za doposażenie wszystkich pomieszczeń biurowych. Najważniejszymi są te pomieszczenia, w których przez 8 godzin przebywają pracownicy. Wybierając odpowiednie meble, należy wytypować elementy, które będą absolutnie niezbędne. Do najpopularniejszych mebli biurowych zaliczamy:
- duże, szerokie biurka,
- krzesła obrotowe lub inne siedziska,
- szafki z szufladami i/lub półkami,
- stół konferencyjny wraz z krzesłami,
- regały.
Jeśli mamy do czynienia z większą, znaną na polskim (lub europejskim czy światowym) rynku firmą lub prestiżowym przedsiębiorstwem, meble do biura lub ich część, będzie zamawiana na wymiar. Przestrzeń biurową można wyposażyć w gotowe systemy lub zestawy, w których wszystkie elementy współgrają ze sobą zapewniając wygodę, estetykę i ergonomię pracy. Wybór mebli biurowych jest jednak uzależniony od indywidualnych preferencji właściciela firmy.
Dlaczego warto postawić na polskie meble?
Wiele jest zalet, jakimi cechują się polskie wyroby, w tym i meble biurowe. Krzesła, biurka, szafki oraz stoły konferencyjne i całe zestawy mebli to zbiór mebli, które będą służyć naszym pracownikom przez co najmniej kilka lat. Niezależnie od wielkości biura czy ilości pracowników, warto postawić na sprawdzonych producentów. Wybierając meble rodzimych marek, możemy liczyć na niebanalny design, trwałość, wytrzymałość i oryginalność.
Polskie meble biurowe, w zestawieniu z produktami zagranicznych marek, często są pomijane i niedoceniane. Warto jednak pamiętać, że to polskie meble opłaca się wybrać najbardziej. Polscy producenci oferują o wiele niższe i bardziej przystępne ceny. Kupując wyposażenie biura, raczej decydujemy się na zakupy hurtowe. To dodatkowo umożliwia nam uzyskanie atrakcyjniejszej ceny. Jednym z miejsc, w którym możemy kupić atrakcyjne i funkcjonalne pracownicze meble biurowe, jest Kostrubiec.
Polskie firmy mają dostęp do surowców najwyższej jakości, a kreatywne pomysły projektantów doceniane są przez firmy nie tylko z Polski, ale również spoza granic kraju. Dzięki temu producenci mogą liczyć na rozwój marki i stały wzrost jej popularności, co wiąże się również z jej prestiżem.
Gdzie kupić meble biurowe?
Obecnie, nasz wybór może mocno ograniczać się do asortymentu sklepów i hurtowni online. Trzeba jednak pamiętać, że znaczna większość sklepów wnętrzarskich i meblowych posiada swój własny sklep internetowy. Zakupy mebli do wszystkich biurowych pomieszczeń dość często odbywa się przez internet, głównie ze względu na wygodę.
Wybór mebli musi być przemyślany, jednak nie jest to trudne, ponieważ producenci na stronach produktowych zamieszczają dość konkretne dane na temat wybranego mebla.
Aby zachować wygodę, komfort i bezpieczeństwo pracy w biurze, należy zwracać dużą uwagę na wymiary biurek, krzeseł i pozostałych mebli. Pracownicy muszą mieć zapewniony komfort, wobec czego musi zostać zachowana odpowiednia odległość stanowisk pracy od siebie. Wszelkie dodatkowe meble znajdujące się w sali konferencyjnej, w pokoju przechodnim, na korytarzu, w kuchni czy pomieszczeniach socjalnych, również muszą zostać dobrane do wymiarów pomieszczeń i ich stylu.
Wybierając meble w sklepie internetowym, warto poświęcić więcej czasu na poszukiwania mebli skupiając się nie tylko na ich kolorze lub materiałach, ale i na aspektach takich jak wysokość, szerokość, grubość blatu czy półek oraz innych kryteriów, zależnych od naszych indywidualnych wymagań.