Bezpieczne testy na covid – gdzie kupić

Bezpieczne testy na covid – gdzie kupić

testy na koronawirusa jakie wybrać
Rate this post

Możliwość zakupu szybkiego testu na koronawirusa jest jedną z częściej pojawiających się w ostatnim czasie reklam w sieci. Chcąc samodzielnie przetestować się pod kątem kontaktu z COVID-19 i sprawdzić swój stan zdrowia bez oczekiwania w kolejce można jednak nieco się rozczarować – nie wszystkie dostępne w internetowych sklepach testy są sprawdzone, wiarygodne i bezpieczne do stosowania, szczególnie przez osoby prywatne. Bezpieczne testy na COVID-19 to wyłącznie testy przeznaczone do użytku profesjonalnego. Gdzie można je kupić i na co zwrócić uwagę? 

Czym charakteryzują się bezpieczne testy na koronawirusa? 

Wiarygodność i wysoka skuteczność testów na koronawirusa to pierwszy i główny element, jaki powinien mieć znaczenie przy wyborze metody testowania pod kątem COVID-19. Choć najwyższą dokładność mogą zaoferować wyłącznie testy genetyczne PCR sprawdzane w specjalistycznych laboratoriach, z uwagi na czas oczekiwania na wyniki i ilość testów przeprowadzanych codziennie, istnieje coraz większa potrzeba wprowadzenia i wykorzystywania szybkich testów kasetkowych weryfikujących pobraną próbkę pod kątem obecności antygenów lub przeciwciał IgG i IgM. Nie każdy test kasetkowy gwarantuje jednak taką samą dokładność badania i wiarygodność testu – aby mieć wysoką pewność otrzymanego wyniku należy wybierać wyłącznie testy z wiarygodnego źródła, dopuszczone do użytku przez odpowiednie instytucje i międzynarodowe jednostki kontrolne. 

Kupując test na koronawirusa warto zweryfikować zarówno producenta, jak i dostawcę, który oferuje sprzedaż tego typu testów. W trakcie wyboru testów należy sprawdzić, czy producent posiada niezbędne atesty, certyfikaty jakości CE, certyfikaty bezpieczeństwa ISO 13485, a także czy jego produkt został dopuszczony przez FDA i krajowe jednostki kontroli leków i wyrobów medycznych. Tylko wynik takiego testu, przeprowadzonego w przychodni przez lekarza, pielęgniarkę lub uprawnioną osobę ze środowiska medycznego może zostać potraktowany jako dający realny wynik. Należy oczywiście pamiętać, że nawet najwyższej jakości testy mogą dawać wyniki fałszywie pozytywne lub fałszywie negatywne i w przypadku pojawienia się objawów pomimo testu negatywnego, konieczne może być jego powtórzenie. 

testy antygenowe czy na przeciwciała

Gdzie kupować bezpieczne testy na COVID-19?

Testy na koronawirusa powinny zawsze pochodzić z wiarygodnego źródła. Największym dostawcą szybkich testów są obecnie sklepy internetowe, ale to właśnie w sieci należy zachować najwyższą ostrożność i pamiętać o szczegółowej weryfikacji nie tylko producenta testów na kroonawirusa, ale też samego dystrybutora. Nawiązując do wszystkich wspomnianych wcześniej kryteriów, sklep oferujący w sprzedaży szybkie testy na koronawirusa, w tym zarówno testy na przeciwciała IgM i IgG, jak i testy antygenowe, powinien dostarczać na rynek wyłącznie produkty sprawdzonych i atestowanych producentów, z zaznaczeniem że są one przeznaczone wyłącznie do użytku profesjonalnego. Dlaczego to takie ważne? 

W sklepie takim jak sklep-testcovid19.pl otrzymujesz pełną informację odnośnie testów, które są dostępne w sprzedaży – ich producenta, pochodzenia, posiadanych certyfikatów, przeznaczenia, sposobu testowania, sposobu działania, a także dokładności i wiarygodności uzyskiwanych wyników. Dzięki pełnej specyfikacji masz świadomość, że testy kasetkowe nie mogą być wykorzystywane jako wyłączny sposób diagnozowania koronawirusa ani sprzedawane do użytku domowego – dystrybutor testów na koronawirusa nie powinien wprowadzać klienta w błąd poprzez obiecanie rezultatów, których nie jest w stanie zagwarantować. 

Jakie testy na COVID znajdziesz w sprzedaży?

W https://sklep-testcovid19.pl dostępne są wyłącznie szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM/IgG na koronawirusa oraz testy antygenowe, które zostały w Polsce dopuszczone jako wiarygodny i wartościowy test stosowany do diagnozowania koronawirusa. Testy pochodzą od sprawdzonych producentów i mogą być sprzedawane wyłącznie do użytku profesjonalnego. Oprócz testów w sklepie pojawiają się niezbędne elementy ochrony osobistej – żele i płyny dezynfekujące, maseczki jednorazowe oraz rękawice lateksowe przeznaczone do stosowania osobistego, wyposażenia placówek medycznych, wyposażenia biur i zakładów pracy oraz własnego dostosowania się do obowiązujących zaleceń sanitarnych.