Czy pierścionek ze szmaragdem będzie pasował na zaręczyny?

Czy pierścionek ze szmaragdem będzie pasował na zaręczyny?

Rate this post

Zaręczyny to jeden z ważniejszych i na pewno niezapomnianych momentów w historii każdego związku.

Nic zatem dziwnego, że mężczyźni poświęcają dużo czasu na znalezienie tego idealnego pierścionka zaręczynowego, a następnie zaaranżowanie cudownej scenerii do oświadczyn. Chyba każdy z nich chce podarować swojej ukochanej pierścionek, który się jej spodoba i który będzie nosiła do końca swojego życia. Jaki zatem pierścionek zaręczynowy wybrać?

Bez wątpienia najczęściej wybieranym pierścionkiem zaręczynowym przez mężczyzn jest ten z diamentem lub cyrkonią. Aktualnie jednak coraz częściej wykorzystuje się inne kamienie szlachetne, które również wzbudzają zainteresowanie zarówno panów, jak i pań. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem jest oryginalnym rozwiązaniem, a również symbolem miłości i pragnienia rozpoczęcia nowego etapu w związku. Czy warto zatem zdecydować się na kupno pierścionka ze szmaragdem? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem – klasa i elegancja

Szmaragd od setek lat był uważany za kamień o magicznych cechach, przynoszący szczęście, a także wielką miłość. Nic zatem dziwnego, że na palcach wielu kobiet coraz częściej widzi się pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem – to w końcu on jest najlepszym dowodem na miłość i przywiązanie jakim darzą się zakochani narzeczeni. Współcześnie szmaragd jest symbolem zakochanych, jednocześnie mający chronić ich związek.

Pierścionki zaręczynowe są powszechnie uważane za niezwykle eleganckie i klasyczne, które doskonale wpasowują się w gust większości kobiet. Idealnie będzie pasował zarówno do codziennych stylizacji, jak i wieczorowych kreacji, a wszystko to za sprawą niewielkiego, ale jakże pięknego kamienia. Pierścionki zaręczynowe z żółtego złota, wysadzane szmaragdami wyróżniają się na tle innych egzotyką, ale jednocześnie pięknie prezentują się na palcu każdej kobiety. Szczególnie zachwycająco wyglądają w pełnym słońcu, kiedy mienią się na wiele odcieni zieleni.

O szmaragdzie warto wiedzieć tyle, że jest to odmiana berylu, a samą zieloną barwę zawdzięcza domieszce chromu. Szmaragdy jednak dzielą się na kilka różnych odcieni – żółtawo-zielony, niebieskozielony czy nawet czerwony!

Dlaczego warto podarować ukochanej pierścionek ze szmaragdem?

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem z pewnością nie jest sztampowy. Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, dlatego warto podarować go ukochanej kobiecie, która będzie nim zachwycona. Sam kamień w pierścionki zaręczynowym będzie doskonale prezentował się na palcu każdej kobiety, bez względu na jej urodę czy charakter. Dodatkowo jest to zupełnie inne rozwiązanie w porównaniu do innych rodzajów biżuterii zaręczynowej.

Chyba każda kobieta uwielbia niebanalne rozwiązania, dlatego warto podarować ukochanej pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem. W ostatnich latach pierścionki zaręczynowe z innym kamieniem niż diament czy cyrkonia są niezwykle popularne i można znaleźć piękne modele pierścionków w wielu sklepach jubilerskich – zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. W przypadku pierścionka ze szmaragdem warto również wiedzieć, że zielonkawy kamień będzie dobrze prezentował się zarówno przy żółtym złocie, jak i białym. Dlatego bez problemu można dobrać rodzaj pierścionka do upodobań przyszłej panny młodej.

Sam pierścionek zaręczynowy, wręczony ukochanej kobiecie, z pewnością przyniesie jej szczęście. Ta oznaka wielkiej miłości pozwoli parze wejść z dobrym znakiem w nowy etap w ich życiu, dając nadzieję na wzajemny szacunek oraz zaufanie.

Znaczenie pierścionka zaręczynowego ze szmaragdem

Szmaragd jak każdy kamień ma swoje znaczenie, które w przypadku pierścionków zaręczynowych na symbolizować siłę oraz wewnętrzne szczęście. W ezoteryce uważa się, że szmaragd jako sam kamień ma działanie relaksujące i lecznicze – zwłaszcza na wzrok.

Symbolika kamienia w pierścionku zaręczynowym ze szmaragdem ma ogromne znacznie, dlatego nic dziwnego, że w ostatnich miesiącach coraz więcej panów decyduje się na zupełnie inne rozwiązania niż dotychczas. Wysokiej jakości pierścionki ze szmaragdem będą nie tylko zachwycały, ale przede wszystkim, zgodnie z wierzeniami, przyniosą ogromne szczęście młodej parze.