3 sposoby na wyciszenie drzwi wejściowych

3 sposoby na wyciszenie drzwi wejściowych

drzwi wejściowe
Rate this post

Brak wyciszenie drzwi wejściowych do mieszkania to problem, z jakim borykają się osoby, które mieszkają w zabudowie wielorodzinnej.

Niestety brak solidnych, wyciszonych drzwi sprawiają, że słyszymy wszystkie dźwięki pojawiające się na klatce schodowej, niezależnie od godziny. Aby uniknąć tego problemu, warto zdecydować się na drzwi wejściowe do mieszkania, które jak najlepiej wyciszają dźwięki wydobywające się z zewnątrz.

Niemal każdy pragnie, aby podczas przebywania we własnym mieszkaniu cieszyć się z ciszy i spokoju. Niestety, niektóre drzwi wejściowe nie chronią dostatecznie przed tym, co dzieje się na klatce schodowej. Hałaśliwi sąsiedzi, szczekające zwierzęta czy odgłosy płaczących dzieci to tylko niektóre dźwięki, które skutecznie utrudniają codzienny relaks.

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób wyciszyć drzwi, aby odciąć się od wszystkich odgłosów wydobywających się z zewnątrz. Poznaj nasze 3 sposoby na skuteczne wyciszenie drzwi wejściowych do domu.

Drzwi wygłuszające – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jeśli przeprowadzamy się do mieszkania w bloku, już na samym początku warto zastanowić się nad zainwestowaniem w porządne drzwi wygłuszające. Unikniemy w ten sposób dyskomfortu słuchania wszystkich dźwięków, jakie pojawią się na klatce schodowej. Takie drzwi będą również chroniły naszą prywatność, gdyż sąsiedzi również nie będą w stanie usłyszeć żadnych dźwięków, jakie pojawiają w czterech ścianach.

Doskonałym rozwiązaniem do mieszkania będą drzwi wygłuszające, które zapewnią najwyższy komfort akustyczny. Ich konstrukcja sprawia, że świetnie chronią prywatność poprzez maksymalne wyciszenie dźwięków. Drzwi wygłuszające są najczęściej wypełnione pianką poliuretanową bądź zostały uzupełnione o płytę otworowo-wiórową. Oba te rozwiązania mają za zadanie wygłuszyć dźwięki poprzez wypełnienie przestrzeni pomiędzy elementami zewnętrznymi drzwi.

Warto jednak wiedzieć, że tego typu drzwi zazwyczaj kosztują więcej niż te, które posiadają standardowe wypełnienie. Są one również sporo cięższe, co się wiąże z koniecznością wstawienia dodatkowej, wzmocnionej ramy podczas ich montażu. Jednakże pomimo stosunkowo wysokiej ceny komfort, jaki zapewniają drzwi wyciszające jest ogromny. Z tego też powodu wiele osób decyduje się na zakup drzwi wejściowych we Wrocławiu, pozwalając sobie na maksymalne wygłuszenie wszystkich odgłosów, jakie pojawiają się na klatce schodowej.

W jaki sposób wyciszyć drzwi wejściowe?

W przypadku jednak jeśli nie chcemy wymieniać naszych drzwi wejściowych, istnieją 3 skuteczne sposoby na wygłuszenie dźwięków pochodzących z zewnątrz. Jednym z nich jest wykorzystanie specjalnych uszczelek w postaci taśmy neoprenowej bądź pasków winylowych. Taśmy wypełniają każdą wolną przestrzeń, jaka powstaje pomiędzy skrzydłem drzwiowym a ościeżnicą.

Jest to o tyle skuteczne, że właśnie w tych miejscach dochodzi do rozszczelnienia i tamtędy przechodzi dźwięk. Aby skutecznie zabezpieczyć drzwi taśmą winylową, konieczne jest przymocowanie jej na obwodzie ościeżnicy. W przypadku tego rozwiązania oprócz zabezpieczenia mieszkania przed niechcianymi dźwiękami, zwiększamy także izolacyjność cieplną drzwi.

Dawniej popularnym sposobem na wygłuszenie drzwi wejściowych było montowanie po ich wewnętrznej stronie specjalnej pianki. Pianka nie tylko wyciszała dźwięki, ale również ocieplała drzwi, przez co zimno z klatki schodowej nie przedostawało się do środka. Współcześnie ten sposób również jest wykorzystywany do wytłumienia hałasu z zewnątrz.

Warto jednak wiedzieć, że aktualnie jest produkowana z lepszej jakości materiałów. Specjalnie przygotowana pianka kompozytowa specjalna tapicerka o wielu warstwach, skutecznie zwiększa komfort akustyczny w mieszkaniu. Producenci tapicerek drzwiowych stawiają również na ciekawy design, dlatego też można dopasować obicie do własnych preferencji.

wyciszenie drzwi wejściowych

Innym skutecznym sposobem na wygłuszenie drzwi jest zastosowanie maty wygłuszającej. Dawniej montowane były one tylko w przypadku drzwi pokojowych ze względu na swoją grubość i trudność w otwieraniu skrzydła. Współcześnie taka mata wygłuszająca jest produkowana z syntetycznych materiałów, przez co jest cienka i elastyczna. Można również znaleźć matę wygłuszającą samoprzylepną. Mata doskonale sprawdzi się w przypadku każdych drzwi, a dodatkowo jest nieinwazyjna.

Mieszkając w bloku mieszkalnych warto zabezpieczyć swoje mieszkanie przed wszystkimi dźwiękami, jakie będą dobiegały z zewnątrz. Najskuteczniejszym sposobem jest wstawienie specjalnych wygłuszających drzwi, które zapewniają komfort i maksymalną prywatność.