Rodzaje stołów do rehabilitacji – jaki wybrać

Rodzaje stołów do rehabilitacji – jaki wybrać

stoły do rehabilitacji sklep internetowy
Rate this post

Gabinet fizjoterapeuty nie może funkcjonować bez odpowiednich sprzętów. Gdzie je kupić i czym kierować się przy wyborze firmy z ofertą medyczną?

Podstawę stanowią tu stoły do rehabilitacji, ale także sprzęty do fizykoterapii, kinezyterapii, krioterapii, rehabilitacji dzieci oraz hydroterapii. 

Firmy oferujące sprzęt do rehabilitacji – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze firmy, która ma nas wyposażyć w sprzęt do rehabilitacji liczy się szeroka oferta proponowanych produktów, doświadczenie i wiedza, a także pewna elastyczność w trakcie realizowania kolejnych zamówień. Nie bez znaczenia pozostaje również pomoc przy staraniu się o dofinansowania.

Przedsiębiorstwem, które spełnia wszystkie powyższe wymogi z pewnością jest X-REH (właścicielem marki jest Rodion sp. z o.o.). Firma z Krakowa oprócz sprzedaży stacjonarnej zajmuje się także tą internetową. To oznacza, że jej produkty można zamówić na terenie całego kraju. Wśród nich znajdują się specjalistyczne wyposażenia medyczne , sprzęty rehabilitacyjne i medyczne, a także wyposażenia gabinetów i szpitali.

Wieloletnie doświadczenie w branży medycznej, a także indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że firma od lat stanowi przykład  godnego zaufania przedsiębiorstwa.

Co więcej, z jej pomocą możemy starać się o dofinansowanie na likwidację barier technicznych, architektonicznych oraz na sprzęt rehabilitacyjny. Jako jedyna na rynku kompleksowo zajmuje się bowiem i tą kwestią. Przyjrzyjmy się jednak konkretnym rodzajom stołów do rehabilitacji, a raczej kryteriom zgodnie z którymi je rozróżniamy.

wyposażenie medyczne sklep

Rodzaje stołów do rehabilitacji – jaki wybrać?

Jako, że stół do rehabilitacji stanowi tak naprawdę podstawę wyposażenia gabinetu każdego fizjoterapeuty, jego wybór nie może być przypadkowy. To niezwykle istotne narzędzie pracy musi zostać wybrane z dbałością o każdy szczegół. A tych jest niemało.

Stoły do rehabilitacji dzielą się ze względu na pewne charakterystyczne dla nich cechy, a przy ich wyborze musimy pamiętać o każdej z nich. I tak, po pierwsze pod uwagę musimy wziąć przeznaczenie danego stołu. Taki stół służyć może nam bowiem wyłącznie do masażu, ale i być odpowiednim narzędziem przy terapii manualnej. Zasadnicza kwestia odnosi się więc do naszych umiejętności i tego, co chcemy zaproponować pacjentowi.

Kolejną kwestią jest ilość części. We wspomnianym już sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym dostępna jest szeroka gama stołów, które różnią się między sobą ilością elementów. Możemy więc zdecydować się na model składający się z 2, 3, 4 a nawet 5, czy 6 części. I tu wiele zależy od tego w jaki sposób dany stół ma nam służyć. Jeśli planujemy wykonywać na nim tylko klasyczne masaże wystarczy, by składał się on z 2 lub 3 części. Jeśli jednak kupujemy sprzęt, który ma nas wspomóc podczas terapii manualnej, lepiej zdecydować się na taki, który jest wieloczęściowy.

Innym zasadniczym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze stołu do rehabilitacji są funkcje danego modelu. Poszukiwania najlepiej rozpocząć od sterowania i regulacji wysokości, a konkretnie dostępnych w tym zakresie możliwości. Stoły do rehabilitacji dzielą się tu bowiem na elektryczne, hydrauliczne i ręczne, a więc manualne. Nie inaczej jest też z akcesoriami dodatkowymi. Wśród tych, które są najbardziej popularne wymienić należy system jezdny, wieszak na ręczniki, a także pilot nożny zamiast ręcznego.

wyposażenie medyczne online

Stoły do rehabilitacji dostępne w ofercie sklepu X-REH

Zgodnie z powyższym rozróżnieniem, oferta firmy X-REH obejmuje kolejno stoły do rehabilitacji i masażu, stoły do osteopatii i terapii manualnej, stoły do terapii dzieci Bobath i Vojty, stoły do masażu składane i drewniane leżanki.

Wśród tych pierwszych przykładem niech będzie elektryczny stół rehabilitacyjny 2-sekcyjny, składający się z 4 części z regulowanym zagłówkiem i podłokietnikami, a więc model SP-E01. W wersji standardowej stół ten posiada regulację za pomocą pilota ręcznego, możliwość wyboru szerokości leża, a także koloru tapicerki i typu zagłówka.

Opcje dodatkowe obejmują z kolei pilot nożny, a także wspomniany już system jezdny uruchamiany za pomocą dźwigni. A to tylko przedsmak tego, czego możemy się spodziewać przeglądając całość oferty sklepu. Ilość modeli kolejnych stołów, leżanek i innego sprzętu jest bowiem ogromna.