Zestawy pędzli – jak wybrać odpowiedni?

Zestawy pędzli – jak wybrać odpowiedni?

Rate this post

Pędzle do makijażu są nieodłącznym elementem wyposażenia dla wizażystów i kosmetyczek, ale też doskonałym narzędziem pracy dla każdego, kto choć trochę pasjonuje się makijażem. To z ich pomocą nałożysz perfekcyjnie cień do powiek, rozprowadzisz gładko podkład na twarzy, umieścisz na policzkach idealną ilość różu i przypudrujesz nos, gdy skóra zacznie świecić się po kilku godzinach od nałożenia makijażu. Pędzle dostępne są dziś w drogeriach zarówno pojedynczo, jak i w specjalnie przygotowanych zestawach dla amatorów i profesjonalistów. Jak wybrać odpowiedni zestaw pędzli, by mieć pod ręką wszystkie narzędzia, których możesz potrzebować przy pracy z makijażem?

Podstawowy zestaw pędzli do makijażu

Każdy producent oferujący zestawy profesjonalnych pędzli do makijażu ma w swojej kolekcji jeden, który z powodzeniem zaspokoi najbardziej podstawowe potrzeby i umożliwi wykonanie prostego makijażu codziennego. Z małym zestawem pędzli do twarzy i oczu CROWNBRUSH – ENCHANTED ROSE – FULL FACE BRUSH SET lub poręcznym, podróżnym zestawem REAL TECHNIQUES TRAVEL ESSENTIALS z łatwością przygotujesz poranny makijaż do szkoły czy pracy, bez konieczności zastanawiania się który rozmiar pędzla do cieni sprawdzi się najlepiej w danej sytuacji. Wspomniane wyżej zestawy to także dobry start dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z makijażem i potrzebują pędzli, które najlepiej przedstawią im techniki pracy z makijażem.

Co powinno znaleźć się w dobrym, podstawowym zestawie pędzli do makijażu? Przynajmniej jeden pędzel do podkładu, większy pędzel do delikatnej aplikacji pudru, pędzel do cieni umożliwiający blendowanie kolorów, a opcjonalnie także mniejszy pędzel do korektora, który może służyć również podczas aplikacji rozświetlacza i konturowania twarzy.

Rozbudowane zestawy pędzli do cieni

Jeśli oczy są Twoim głównym punktem skupienia w makijażu i zawsze brakuje Ci czystych pędzli do aplikacji różnych kolorów, rozbudowany zestaw pędzli dedykowanych do różnych technik pracy z cieniami do powiek z pewnością okaże się niezbędny w Twojej kolekcji. BH COSMETICS – EYE ESSENTIAL to kolekcja 7 pędzelków, które przeprowadzą Cię przez cały proces od aplikacji bazowego cienia do powiek, przez blendowanie i podkreślanie załamania powieki, po wykonywanie kresek na górnej i dolnej powiece. Przy makijażu codziennym z pewnością wystarczą jako punkt startowy, jednak dla wizażystów i pasjonatów makijażu oczu mogą dawać zbyt małe pole wyboru. Alternatywą będzie w takim wypadku może być np. zestaw MORPHE BRUSHES – SET 681- 18 PIECE SABLE BRUSH SET, w którym poza pędzlami do oczu znalazły się także pędzle niezbędne przy nakładaniu podkładów, pudrów i kolorowych róży do policzków.

Kolekcjonerskie zestawy pędzli do makijażu

Najlepsi producenci pędzli do makijażu posiadają w swojej ofercie nie tylko bazowe zestawy, ale też całą masę pojedynczych pędzli, którymi możesz uzupełnić swoją kolekcję. Z pojedynczych ofert korzystają przede wszystkim wizażyści, którzy potrzebują nie jednego, a 10-ciu pędzli do blendowania, nakładania cieni czy rozprowadzania podkładu do twarzy. Jeśli Twoje potrzeby makijażowe są bardzo podstawowe, pojedyncze pędzle mogą okazać się pomysłem lepszym, niż inwestowanie w pełen zestaw akcesoriów, z których połowa nigdy nie zostanie użyta. Jest jednak grupa, której gotowe zestawy pędzli z pewnością przypadną do gustu – kolekcjonerzy. Jeśli lubisz, by wszystkie Twoje pędzle wyglądały tak samo, prezentowały się jako perfekcyjny komplet ustawiony na toaletce i były łatwe do przechowywania, gotowe zestawy są na to najlepszym sposobem. Wystarczy spojrzeć na ich piękne, ozdobne opakowania!

Lubisz profesjonalnie wykonany makijaż i zabawę z wieloma narzędziami, które ułatwią Ci jego wykonanie? Pełne zestawy pędzli do makijażu powinny zwrócić Twoją uwagę, szczególnie w sytuacji gdy dopiero budujesz swoją kolekcję. To doskonały punkt startowy dla amatorów makijażu i niezbędny element wyposażenia każdego wizażysty lubiącego mieć pod ręką nie tylko funkcjonalne, ale i piękne zestawy pędzli wyglądające w kolekcji bardzo profesjonalnie. Jak wybrać odpowiedni? To już zależy wyłącznie od Twoich potrzeb makijażowych. Pamiętaj jedynie, że o higienę pędzli trzeba dbać, by dawały zawsze najlepsze rezultaty. Przechowywanie ich w dedykowanym pudełku to pierwszy krok do zadbanej kolekcji.