Lustrzanki Canon – przegląd najpopularniejszych modeli

Lustrzanki Canon – przegląd najpopularniejszych modeli

Rate this post

Canon jest jedną z największych firm produkujących sprzęt fotograficznych. Ich wybór jest na tyle szeroki, że aparaty tej marki sprawdzą się przy każdym budżecie, stylu fotografowania i preferencjach użytkowników. Zwłaszcza, że Canon słynie ze swoich lustrzanek cyfrowych, które mogą być dedykowane dla początkujących, jak i przeznaczone dla profesjonalnych fotografów. Jakie są najpopularniejsze modele?

Canon Rebel SL2 / EOS 200D – dla początkujących

To jeden z najmniejszych modeli firmy Canon, który łączy wszechstronność i jakość. Z tego względu świetnie się on sprzedaje. Sprawdza się zarówno dla początkujących fotografów, ale nie znudzą się nią też osoby na poziomie średniozaawansowanym.  Sama firma ma ogromną ilość modeli dedykowanych dla tych, którzy kupują pierwszą lustrzankę. Najnowszymi modelami są Canon EOS 4000D i Canon EOS 2000D, ale warto również przetestować starsze i również bardzo dobre oraz popularne aparaty EOS Rebel SL2 / 200D. Ma on najnowocześniejszy 24.2-megapikselowy czujnik CMOS Dual Pixel AF i ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości.

Jest to tym bardziej zdumiewające, że jest to również najmniejsza lustrzanka cyfrowa firmy Canon, więc nie tylko jest potężna, ale i świetnie sprawdza się w podróży. Rebel SL2 / 200D jest bardzo przyjazny dla użytkownika i posiada prosty 9-punktowy system autofokusa oraz prędkość wykonywania zdjęć seryjnych 5 klatek na sekundę.

Canon EOS R

Canon EOS R spotkał się z mieszanym przyjęciem, być może dlatego, że potrzeba było trochę czasu, aby użytkownicy zorientowali się gdzie i kiedy będzie on dobrym rozwiązaniem. Jednak obecnie jest bardzo popularny chociażby dlatego, że to świetne połączenie rozdzielczości, ilości funkcji, jakości wykonania i atrakcyjnej ceny. Na papierze wygląda trochę jak kolejna wersja cyfrowej lustrzanki Canon EOS 5D IV, ale jest kilka ważnych różnic. Jedną z nich jest to, że ma o wiele bardziej zaawansowany układ autofokusu z niesamowitymi punktami ostrości 5,655. Kolejną jest to, że ma zupełnie nowy obiektyw, który przynosi obietnicę nowych i egzotycznych wzorów obiektywów. Bardzo ważne jest to, że firma Canon opracowała adaptery do obiektywów, które umożliwiają dopasowanie istniejących modeli Canon EF i EF-S i umożliwiają łatwe dodanie EOS R do istniejącego systemu Canon.

Aparaty Canon to symbol nowoczesnej lustrzanki.

Canon EOS 5D Mark IV

Ten model jest niezwykle popularny wśród profesjonalnych fotografów i często uważa się go za najlepszy profesjonalny aparat. Ta konstrukcja ma wiele zalet, w tym jasny, optyczny system wyświetlania bez lagów, bardzo dobrą obsługę z większymi obiektywami i świetną żywotność baterii. Zwłaszcza specjaliści, którzy bardzo ostrożnie podchodzą do zmian będą korzystać z EOS 5D IV jeszcze przez długi czas.

Należy pamiętać, że to nie jest specjalistyczny aparat przeznaczony do wykonywania jednego rodzaju pracy, ale solidny i wszechstronny model, który może robić świetnej jakości fotografie niemalże niezależnie od profesjonalnego zadania. 61-punktowy system autofokusa jest szybki i wydajny, a technologia Canon Dual Pixel CMOS AF sprawia, że ​​autofocus z podglądem na żywo jest dość szybki. Rozdzielczość 30,4-megapikselowa nie jest najwyższa, ale zapewnia doskonałą równowagę między rozdzielczością, a niską emisją światła i niewielkim poziomem szumów.

Lustrzanki firmy Canon są kupowane niezwykle chętnie, a ich wybór jest bardzo szeroki. Tak naprawdę każdy znajdzie w ich ofercie coś dla siebie. W zależności od tego jakie są nasze potrzeby, preferencje, specjalizacja i stopień zaawansowania inny z najpopularniejszych modeli będzie dla nas odpowiedni.