Zestaw niezbędnych pędzli do makijażu – jakich pędzli nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce?

Zestaw niezbędnych pędzli do makijażu – jakich pędzli nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce?

Rate this post

Pędzle do makijażu to jedne z najbardziej podstawowych akcesoriów kosmetycznych, bez których trudno wyobrazić sobie wykonanie nieskazitelnego makijażu. Bez względu na to czy lubisz bawić się i eksperymentować z coraz to nowszymi kosmetykami, czy stawiasz raczej na delikatny makijaż codzienny, istnieje pewna grupa pędzli których zwyczajnie nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce. Pędzle usprawniają cały proces makijażu, dają znacznie lepsze wykończenie niż aplikacja palcami i co najważniejsze, są znacznie bardziej higieniczną opcją niż bardziej tradycyjne metody. Które pędzle powinnaś bez zawahania dodać do swojej kosmetyczki?

Pędzel do podkładu i korektora

Choć w ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają gąbeczki do podkładów, takie jak choćby kultowy BeautyBlender, nakładanie bazy za pomocą pędzla ma w dalszym ciągu wiele zwolenniczek zarówno wśród amatorek, jak i profesjonalistów świata makijażu. Nic w tym dziwnego – wśród pędzli dedykowanych do podkładu znajdziesz co najmniej kilka różnych wariantów nadających się do jego aplikacji, a każdy z nich zagwarantuje Ci nieco inne wykończenie, precyzję czy wreszcie wygodę pracy. Jaki wybrać?

Wielbicielki perfekcyjnie wykończonego, mocno kryjącego podkładu powinny postawić na pędzel płaski (np. pędzel Luxie Rose Gold – Foundation Brush – 510) lub typowy pędzel kabuki, który ułatwi zblendowanie podkładu ze skórą. Oczekujesz lżejszego krycia? Zakończone na płasko pędzle o dość zbitym włosiu pozwolą Ci na równomierne rozprowadzenie podkładu i stopienie go ze skórą w formie niewidocznej, lekkiej, perfekcyjnie gładkiej warstwy. W przypadku korektorów w płynie dobrym wyborem okazują się być typowe pędzelki do cieni do powiek, które dają Ci precyzję działania w małym obszarze i nie spowodują, że korektor wyląduje chaotycznie na całej twarzy.

Pędzle do pudru, różu i bronzera

W przeciwieństwie do podkładów i produktów płynnych, w których przypadku najlepiej sprawdzają się pędzle o dość gęstym, zbitym włosiu, kosmetyki sypkie idą zdecydowanie w parze z lekkimi, puszystymi pędzlami. Im więcej precyzji potrzebujesz, tym łatwiej będzie Ci pracować z mniejszym pędzlem. Dobrym dodatkiem do Twojej kosmetyczki będą przede wszystkim skośny pędzel do konturowania (którego możesz użyć zarówno z bronzerem jak i różem do policzków) oraz nieco większy pędzel do pudru, którym z łatwością rozprowadzisz delikatną warstwę kosmetyku po całej twarzy.

Pędzle do cieni do powiek i brwi

Brwi są dziś bez wątpienia jednym z najbardziej wyrazistych elementów kobiecego makijażu, a wszystko to za sprawą Instagrama i pojawiających się wśród tamtejszych makijażystek nowych trendów związanych ze stylizacją brwi. Na co dzień nie potrzebujesz jednak całego arsenału produktów – dla osiągnięcia naturalnej, lekko podkreślonej brwi wystarczy Ci mały, skośny pędzel oraz cień do powiek dopasowany kolorystycznie do Twoich naturalnych brwi. Pędzel ten z powodzeniem wykorzystasz też do rysowania kresek na oczach, zarówno eyelinerem jak i cieniem.

A skoro o oczach mowa, pędzle do cieni to bez wątpienia najbardziej przytłaczająca i rozległa kategoria – długie, krótkie, puszyste i płaskie, zaokrąglone i zaostrzone, pędzle do cieni do powiek można dziś spotkać w niemalże każdej kombinacji kształtów i długości włosia. Do podstawowego makijażu z pewnością przyda Ci się pędzel płaski, do nakładania cienia na całą powiekę, pędzel do blendowania oraz mniejszy pędzel do podkreślania załamania powieki. Każdy kolejny będzie tylko dodatkiem do Twojej kolekcji i choć niewątpliwie przydatny, można sobie bez niego poradzić. Wspomniane wyżej modele to jednak podstawa – jeśli lubisz makijaż i chcesz wykonać go porządnie, nie może zabraknąć ich w Twojej kosmetyczce!