Jaka kołdra antyalergiczna będzie najlepsza?

Jaka kołdra antyalergiczna będzie najlepsza?

Kołdra Essmeda
Rate this post

Kołdra antyalergiczna to idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z uczuleniem na roztocza kurzu domowego. Dzięki swoim właściwościom ułatwia spokojny sen, bez kontaktu ze szkodliwymi alergenami. Dostępne rozmiary kołder antyalergicznych to typowe 140×200, 160×200, lub największa, 200×220. Ta ostatnia jest rozwiązaniem wprost idealnym dla par. A jakimi cechami powinna odznaczać się dobrze dobrana kołdra antyalergiczna?

Cechy kołdry antyalergicznej

Dobrze dobrana kołdra posiada pewne parametry, które zapewniają niekorzystne warunki dla rozwoju roztoczy, co jest oczywiście dobrą wiadomością dla nas. Jakie to właściwości?

  • Najbardziej oczywista jest możliwość prania kołdry w temperaturze przekraczającej 60 st. Celsjusza. Dopiero od takiej temperatury możliwa jest praktycznie pełna eliminacja szkodliwych alergenów.
  • Właściwości termoregulujące. Dobrze wykonana kołdra odpowiednio przepuszcza powietrze, zapewniając właściwą jego cyrkulacje, nie dopuszczając przy tym do wychłodzenia poprzez zbytni spadek temperatury, ani też do przegrzania się, co w przypadku alergików mogłoby skutkować atopowym zapaleniem skóry.
  • Dobra kołdra antyalergiczna wykonana jest w 100% z wysokiej jakości bawełny.
  • Dla poprawienia poziomu komfortu podczas użytkowania, w kołdrach stosuje się pikowania, które zapobiegają zbijaniu się, ugniataniu oraz przesuwaniu się wypełnienia.
  • Dobrym rozwiązaniem jest upewnienie się, że kołdra posiada termicznie skręcone włókna silikonowe, dzięki którym kołdra nie ulegnie zniekształceniom.
  • Na rynku istnieją kołdry, które przerywają łańcuch pokarmowy roztoczy, uniemożliwiając ich dalszy rozwój.
  • Świetnym rozwiązaniem są kołdry typu cztery pory roku, które składają się z dwóch warstw. Cieńsza jest na lato, grubsza na okresy przejściowe (jesień i wiosna), a po spięciu obydwu warstw otrzymujemy kołdrę idealną na zimę.
  • Inną opcją obok bawełny jest kołdra z włókien poliestrowych. Jest to świetna izolacja cieplna, kołdra jest puszysta- słowem- idealna dla zmarzluchów.

Ważne: nawet najlepsza kołdra nic nie pomoże, jeśli nie będziemy o nią należycie dbać. Pościel dla alergików musi być idealnie czysta. W przeciwnym razie, w nienależycie zadbanej pościeli również mogą roztoczyć się niepożądani goście.

Inną sprawą jest kupowanie kołder antyalergicznych w zaufanych miejscach. Absolutnie nie na bazarze, a już na pewno nie powinna być to kołdra z Chin, co do której nie ma pewności, czy się sprawdzi. Najlepsze są sklepy medyczne lub wręcz stworzone specjalnie z myślą o alergikach.

Niektóre firmy oferują pościele nasączane substancjami ułatwiającymi pielęgnację kołdry oraz dodatkowo zapobiegające namnażaniu się roztoczy. Do wyboru są substancje sztuczne lub naturalne wyciągi roślinne. Niektóre pomagają wręcz w pielęgnacji skóry. Część z nich można prać w wysokiej temperaturze, tak jak zwykłą antyalergiczną kołdrę.

Należy uważać na to, czy nabywana kołdra posiada wymagane certyfikaty. Nie ma nic gorszego, niż sprzedawca, który zapiera się na wszystkie strony, że jego kołdra jest absolutnie najlepsza, podczas gdy w domu bardzo szybko przekonujemy się, ze owe zapewnienia mocno mijają się z prawdą. Nie należy bazować na samych informacjach z etykietki- przed zakupem dobrze jest sprawdzić upatrzony produkt. Należy też odłożyć nieco większą sumę na zakup niż w przypadku zwykłych kołder, gdyż kołdry antyalergiczne dobrej jakości swoje kosztują.

Uważać powinny osoby uczulone na lanolinę. Ten rodzaj materiału jest dosyć często wykorzystywany przy produkcji kołder antyalergicznych, a w przypadku uczulenia kołdra z lanoliny zbyt pomocna nie będzie.

Szeroki wybór kołder antyalergicznych oraz innych produktów oferuje sklep Zdrowy Sen oraz strona internetowa sklepu wszystkodospania.pl. Szeroki wybór kołder, poduszek, koców i innych artykułów do spania gwarantuje znalezienie czegoś dla siebie.