Zakupy online za granicą – plusy i minusy

Zakupy online za granicą – plusy i minusy

zakupy_online
Rate this post

Zakupy internetowe stają się coraz bardziej popularne, a to za sprawą m.in. rozwoju sieci oraz usprawnienia systemu sprzedaży, który stał się bardziej przyjazny dla klientów. Większość sprzedawców korzysta z usług takich serwisów jak np. PayU, który znacznie ułatwia płacenie za zakupy oraz zapewnia bezpieczeństwo transakcji.


Jest wielu zwolenników kupowania przez internet, ale w tym wpisie zastanowimy się nad tym, czy warto dokonywać zakupów na stronach zagranicznych. Większość osób ma co do tego różne obawy – bo przecież jak mamy zaufać i wysłać pieniądze sprzedawcy, który mieszka po drugiej stronie globu? I jak nasza paczka do nas dotrze? Przecież po drodze może bardzo szybko się zgubić, i już nigdy jej nie otrzymamy. Postaramy się objaśnić, jak funkcjonują i na czym polegają zakupy w zagranicznych sklepach. Jesteśmy grupą osób, która już dawno postawiła na zakupy online.

Zakupy przez internet nie takie straszne

Zastanawiając się nad zakupem produktu online, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić opinie na temat danego sprzedawcy. Jeżeli jest to sklep posiadający własną stronę, to z łatwością znajdziemy oceny klientów na specjalnych portalach, które zajmują się gromadzeniem informacji tego typu. Jeżeli np. dany sklep obsługuje tygodniowo 300 klientów i każdy z nich wystawi ocenę pozytywną, to nie powinniśmy się martwić o bycie oszukanym.

Z własnego doświadczenia możemy zagwarantować, że nie ma co martwić się o zagubienie przesyłki.

Drugą kwestią, o którą obawiają się potencjalni klienci, to z pewnością kwestia wysyłki paczki. Z własnego doświadczenia możemy zagwarantować, że nie ma co martwić się o zagubienie przesyłki. Oczywiście, zdarzają się takie sytuacje, ale nawet wysyłając paczkę przez Pocztę Polską do miasta oddalonego o 50 km, nie możemy być pewni, że dotrze ona do adresata. Każda przesyłka ma nadany unikalny numer, dzięki czemu możemy monitorować jej położenie przez 24 godziny na dobę.