Wybierz odpowiednie żaluzje do swojego wnętrza

Wybierz odpowiednie żaluzje do swojego wnętrza

żaluzje
Rate this post

Słońce za oknem to jeden z weselszych widoków – budząca się do życia wiosna i ciepłe letnie poranki potrafią dostarczyć każdemu ogromnych pokładów pozytywnej energii. Ostatecznie jednak każdy po chwili spędzonej na dworze w słoneczny i upalny dzień szuka ochłody w cieniu drzew, budynków, czy też zaciszu własnego domu. Aby ten nie nagrzewał się nadmiernie warto pomyśleć więc o zasłonach, które skutecznie odbijają nadmiar promieni słonecznych nie pozbawiając nas przy tym energetyzującego światła dziennego. Jest jednak jedno, bardzo istotne pytanie: jakie żaluzje wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych modeli i wariantów. Który będzie najlepszy do twojego wnętrza?

Żaluzje drewniane, czyli klasyczna estetyka

Jednym z podstawowych, a zarazem najbardziej eleganckich i klasycznych wariantów żaluzji wewnętrznych są niewątpliwie żaluzje drewniane. Zależnie od wybranego koloru i rodzaju drewna, rolety te potrafią zarówno optycznie powiększyć pomieszczenie, jak i nadać mu dość ciężkiego i klimatycznego charakteru retro. Polecane głównie do większych pomieszczeń ze względu na „ciężki” charakter drewna, co oczywiście nie wzbrania przed stylowym umieszczeniem ich w pokojach mniejszych. Choć żaluzje drewniane dostępne są dziś zarówno w wersji poziomej, jak i pionowej, to właśnie te pierwsze zdecydowanie przyciągają uwagę wszystkich stylistów i projektantów wnętrz. Co sprawia, że drewniane żaluzje podbijają serca wszystkich?

Drewno, z jakiego produkuje się żaluzje to przede wszystkim egzotyczne basswood i abachi, które pozwalają na różnorodność kolorystyczną rolet bez sztucznie wyglądającego farbowania drewna. Z tego też powodu rolety te dopasujesz do każdego wystroju wnętrza, dopełniając nimi stylistykę całego pomieszczenia. Kto powiedział, że żaluzje i rolety okienne muszą być ciężkie i bez gustu. Idealnie dopasowane żaluzje drewniane ucieszą każdego wielbiciela pięknych wnętrz.

Żaluzje aluminiowe, czyli nowoczesna lekkość

W przeciwieństwie do żaluzji drewnianych, żaluzje aluminiowe są lekkie i delikatne. Sprawdzają się szczególnie dobrze w mniejszych pokojach i mieszkaniach, dopełniając ich minimalistyczny, nowoczesny styl. Powierzchnia lameli w żaluzjach aluminiowych nie odbiega znacznie od tych, do których przyzwyczaiły nas żaluzje drewniane, a więc podobnie jak ich poprzednicy, żaluzje aluminiowe doskonale odbijają promienie słoneczne. Ten model występuje jednak wyłącznie w wersji poziomej i jest zdecydowanie najtańszą opcją naszego zestawienia.

Żaluzje plisowane, czyli estetyka i funkcjonalność

żaluzjeCiekawym rozwiązaniem dla poszukiwaczy idealnych żaluzji są żaluzje plisowane. Ich przewagą nad poprzednimi modelami jest fakt, że żaluzje te umożliwiają mocowanie niezależnie od pozycji okna – chronią zarówno przy zamkniętych, jak i otwartych oknach. Rozwiązanie to jest szczególnie dobre w przypadku okien uchylnych i okien na poddaszu, dla których wybór odpowiednich żaluzji jest często utrudniony. Żaluzje plisowane to połączenie elegancji i estetyki żaluzji drewnianych z funkcjonalnością niespotykaną w żadnym innym modelu.

Żaluzje pionowe

Przyglądając się różnorodnym rodzajom żaluzji wewnętrznych nie sposób pominąć żaluzji pionowych, które dotychczas kojarzyły się nam głównie z biurami i bankami. Dziś żaluzje pionowe, wykonywane zarówno z tkaniny, jak i aluminium, PVC, czy drewna, pojawiają się dziś często w domach jednorodzinnych z całkowicie oszklonymi ścianami lub ich znaczną częścią pokrytą oknami. Pionowe żaluzje, czyli tak zwane wertykale, posiadają znacznie szersze niż w przypadku żaluzji poziomych lamelki i sprawdzają się doskonale nie tylko jako sposób filtrowania promieni słonecznych, ale i pomysł na odgrodzenie wnętrza domu od ciekawskich oczu przechodniów. Alternatywą dla żaluzji poziomych i pionowych są równie ciekawe i eleganckie drewniane okiennice. Który model wybrać? To już w głównej mierze zależy od twojego gustu, wystroju wnętrza, jego rozmiaru i przede wszystkim budżetu.

Szeroki wybór żaluzji znaleźć można w ofercie firmy Pamir.