Uniwersalne pomysły na prezent na każdą okazję

Uniwersalne pomysły na prezent na każdą okazję

świece zapachowe
Rate this post

Prezentami obdarowujemy się z różnych okazji. Mogą to być urodziny, imieniny, rocznice lub święta. Wręczamy upominki najczęściej osobom bliskim i rodzinie, ale także przyjaciołom, znajomym, współpracownikom, szefom, nauczycielom.

Tradycja obdarowywania się prezentami sięga pradziejów człowieka. W każdej kulturze prezenty były elementem utrzymywanie dobrych relacji między plemionami, wyrażały dobre intencje i zapobiegały wielu konfliktom. Kluczową sprawą w tym rytuale była wzajemność, osoba obdarowująca oczekiwała rewanżu.

Zwyczaj wręczania upominków wpływał pozytywnie na relacje międzyludzkie i budował więzi społeczne, był również okazją do wymiany dóbr, tworząc w ten sposób podstawy handlu.

Dlaczego obdarowujemy się prezentami?

Podstawą wręczania sobie prezentów jest tradycja związana z różnymi świętami. Z okazji Bożego Narodzenia znajdujemy pod choinką upominki dla każdego członka rodziny. Docenienie w ten sposób osób bliskich jest niezwykle przyjemne i wywołuje uczucie radości, bo któż nie lubi dostawać prezentów. Rytuał obdarowywania się z okazji świąt buduje atmosferę bliskości, zupełnie wyjątkową w tym szczególnym czasie.

Dla podkreślenia miłości i szczególnego stosunku do osoby bliskiej wręczamy jej upominek z okazji urodzin lub imienin. Jest to sposób na wyrażenie wdzięczności osobie obdarowanej i na to, by poczuła się w tym dniu w wyjątkowy sposób.

Powodem wręczania prezentów współpracownikom lub szefowi jest wyrażenie wdzięczności za dobrą współpracę w wykonywaniu obowiązków zawodowych, natomiast nauczycielom uczniowie dziękują za ich trud włożony w edukację i osiąganie przez podopiecznych dobrych wyników w nauce. Jest to forma wyrażenia wdzięczności i szacunku.

Jak wybrać odpowiedni prezent?

Każdy z nas lubi być obdarowanym nawet najdrobniejszym prezentem. W związku z tym nie zawsze upominek musi być bardzo drogi. Doceniamy przede wszystkim pamięć, potrzebę sprawienia przyjemności i radości. Nawet najdroższy prezent wręczony bez emocjonalnego zaangażowania nie spełni swojej roli i nie będzie źródłem radości dla osoby obdarowanej. Wszyscy zapewne docenią pomysłowość osoby wręczającej prezent.

Oryginalny pomysł na upominek i czas poświęcony na jego przygotowanie lub wykonanie  doceni każdy z nas. Przy wyborze prezentu warto wziąć pod uwagę zainteresowania lub hobby obdarowanego. Dla osób lubiących otaczać się pięknymi przedmiotami można wybrać element dekoracyjny lub gadżet w ulubionym przez nich stylu.

świeca zapachowa

Świeczki zapachowe na prezent

Wybór prezentu spełniającego oczekiwania osoby obdarowanej nie jest łatwy. Świeca zapachowa na prezent to niebanalny, wyjątkowy i spersonalizowany podarunek dla osoby bliskiej. Pięknie zapakowane o aromatycznym zapachu dekoracyjne świece będą doskonałym prezentem dla kobiety. Aby uzyskać efekt zaskoczenia, dołączono do każdej z nich biżuterię, która należy do najbardziej oczekiwanych i sprawdzonych upominków dla płci pięknej.

Dołączenie do każdego słoiczka ze świecą pudełeczka z biżuterią wybraną losowo spośród 1200 wzorów naszyjników, bransolet i pierścionków sprawi, że każda z obdarowanych pań poczuje się wyjątkowo, niezależnie od okazji. To idealny upominek dla dziewczyny, mamy, siostry i żony, na tyle uniwersalny, by pasował na każdą okazję dla kobiety w różnym wieku.

Doskonale sprawdzi się jako prezent na urodziny, imieniny, walentynki, Dzień Kobiet, Mikołajki i z wielu innych okazji. Zapach świecy pozwoli całkowicie zrelaksować się i odprężyć, a sama świeca może stanowić piękny element dekoracyjny w salonie, sypialni, łazience oraz biurze.  Zamknięte w eleganckich słoiczkach naturalne świece z wosku palmowego są w stu procentach biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska.

Delikatne aromaty w połączeniu z naturalnym woskiem długo unoszą się w powietrzu, nie przytłaczając zapachem całego wnętrza. Przed zakupem tego oryginalnego prezentu trzeba sprawdzić, jakie aromaty preferuje obdarowana osoba. Czy postawić na delikatny i odświeżający zapach, czy raczej na słodki i intensywny? Naturalne woski są zdecydowanie lepszym wyborem niż sztuczne, zapachowe świece.

Rynek tego rodzaju produktów oferuje osiem ciekawych nut zapachowych, od delikatnego aromatu zielonych liści, a także kwiatowego dla pań preferujących subtelne i eleganckie zapachy, po jagodowy, kokosowy – tropikalny, owocowy, a także cynamonowy i waniliowy aromat. Każda domatorka doceni prezent w postaci dekoracyjnej świecy zapachowej z biżuterią.