Sprzęt rehabilitacyjny nie tylko do szpitala

Sprzęt rehabilitacyjny nie tylko do szpitala

sprzęt do opieki sklep online
Rate this post

Sprzęt rehabilitacyjny przydaje się nie tylko w szpitalu. Możemy go również spotkać w gabinetach fizjoterapeutów, klinikach, przychodniach, ale nie tylko.

Bardzo często przydaje się on również w domach. Niezależnie od wieku pacjenta – posiadanie sprzętu rehabilitacyjnego w domu może być niezwykle korzystne.

Zalety rehabilitacji w domu

Terapia i rehabilitacja są sugerowaną metodą leczenia i profilaktyki dla osób z wieloma schorzeniami. Chory może przygotowywać się do operacji, lub dochodzić do siebie po niej, i potrzebuje terapii przedoperacyjnej i pooperacyjnej. Pacjencie mogą walczyć z wyniszczającą chorobą lub niepełnosprawnością. Inni potrzebują pomocy, ponieważ przewlekłe choroby wpływają na ich mobilność i zdolności fizyczne. W każdych okolicznościach ciężar podróży do i z ośrodka terapeutycznego może być naprawdę dużym obciążeniem zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin.

W takich sytuacjach zakup sprzętu rehabilitacyjnego w specjalistycznym sklepie, jest najlepszym rozwiązaniem zarówno dla chorego, jak i jego bliskich.

Kiedy mamy sprzęt do rehabilitacji w domu i sami możemy pracować nie musimy poświęcać czasu na przejazdy, ani czekać w kolejkach u rehabilitanta. Nawet jeżeli będziemy go odwiedzać możemy więcej ćwiczyć w domu, co na pewno poprawi nasz stan zdrowia. Kiedy jesteśmy chorzy, niepełnosprawni lub wracamy do zdrowia po operacji, to nie chcemy tracić energii na zbędne dojazdy i stanie w kolejkach.

Domowe terapie są motywujące fizycznie i emocjonalnie dla pacjentów. Większość pacjentów zauważa, że ​​są bardziej zadowoleni z jakości życia, kiedy otrzymują opiekę w domu. W wielu przypadkach pacjenci otrzymujący terapię domową w porównaniu z tymi odwiedzającymi placówki medyczne szybciej odzyskują niezależność i chętniej ćwiczą.

sprzęt do opieki online
Zestaw do rehabilitacji domowej Sling Therapy Kinesis możemy znaleźć w sklepie internetowym ze sprzętem medycznym X-REH.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny możemy kupić do domu?

To, jaki sprzęt rehabilitacyjny zakupić do naszego domu zależy oczywiście od wieku i choroby pacjenta. Najlepiej jest się skonsultować z lekarzem lub rehabilitantem, przynajmniej na początku. Dzięki temu zyskamy wstępną wiedzę o tym, co będzie dla nas najbardziej użyteczne. Następnie najlepszy model możemy już wybrać w sklepie internetowym ze sprzętem medycznym. W takich miejscach pracują profesjonaliści, którzy również mogą nas nakierować.

Wśród sprzętów rehabilitacyjnych możemy zakupić pętle turbinowe zapinane na rzep lub linki do ćwiczeń samowspomaganych. Ich ceny to około 50 złotych. Często kupowane są też ósemki turbingowe do rozciągania i turbingi rehabilitacyjne. W wielu przypadkach rekomendowany jest też zakup chociażby deski równoważnej. W pokojach dziecięcych często instalowane są drabinki, na których można wykonywać ćwiczenia. Je również kupimy w specjalistycznym sklepie ze sprzętem do opieki.

W sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym otrzymamy też hantle do ćwiczeń, które mają wzmocnić nasze mięsnie. Znajdziemy tam też huśtawki terapeutyczne. Istnieje ich kilka rodzajów, np. grzybek, konik, parówka czy w kształcie litery T.

Jeżeli potrzebujemy klintów rehabilitacyjnych lub kostek to również możemy je nabyć w takim sklepie. Różnią się one rozmiarami i kolorami, możemy więc dobrać je do naszych potrzeb.

Asortyment rehabilitacyjny jest bardzo szeroki. Od leżanek i łóżek po masy plastyczne i maszyny eliptyczne. To w jaki sprzęt powinniśmy zainwestować zależy od naszego stanu zdrowia.

leżanka sprzęt do rehabilitacji online

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny musi być trwały i wykonany z wysokiej jakości produktów odpornych na plamy i zarysowania. Wszystkie stoły i krzesła powinny być wykonane z materiału, który można łatwo zdezynfekować i wyczyścić. Jeśli sprzęt jest wykonany z drewna, wykończenie mebli należy uszczelnić wysokiej jakości bezbarwnym lakierem, aby zatrzymać rozwój mikroorganizmów. Popularne, kolorowe, ale wytrzymałe tkaniny przeznaczone do opieki zdrowotnej powinny być również oferowane jako opcja tapicerowanego siedzenia.

Siedzenia muszą zaspokajać potrzeby pacjentów w dowolnej liczbie zastosowań i w różnych obszarach. Ergonomicznie zaprojektowane meble, krzesła na odpowiedniej wysokości zapewniające prawidłowe podparcie i postawę, a także lepsze dopasowanie dla wszystkich grup wiekowych. Zawsze dobierajmy sprzęt rehabilitacyjny do osoby, która z niego korzysta, czy to dla dzieci, dorosłych czy seniorów.