Rowery MTB 29 – jakie modele są popularne w 2018?

Rowery MTB 29 – jakie modele są popularne w 2018?

MTB 29
Rate this post

Przeglądając trendów rowerowych z ostatnich pokazuje coraz wyraźniejszą tendencję – rowerzyści, zarówno ci profesjonalni, jak i zajmujący się sportem amatorsko, coraz częściej stawiają na jednoślady z dużymi, 29” kołami. Równie zauważalne jest też przejście z tradycyjnych MTB, na nieco bardziej wyspecjalizowane modele przeznaczone do jazdy po konkretnym terenie. Niezależnie od tego jaki rower górski wybierzesz, MTB z 29” oponą to w tym sezonie strzał w 10. Dlaczego duże koła zyskują coraz większą popularność i w jaki sposób mogą pomóc podczas precyzyjnej i dynamicznej jazdy górskiej? Na które modele MTB 29” stawiają wielbiciele górskiej jazdy w 2018 roku? Zapraszamy do przeglądu najpopularniejszych modeli.

Przyczepność, stabilność i komfort

Obawy, jakie jeszcze kilka lat temu wzbudzały duże, 29” koła, dziś kwalifikowane są jako jedne z zalet popularnych twentyninerów. Okazuje się bowiem, że dzięki niewielkim zabiegom w geometrii rowerów udało się osiągnąć z dużymi kołami to, co nie było możliwe nawet przy mniejszych średnicach. Jeszcze 10 lat temu, popularne wówczas 26” uważane były za najbardziej skrętne, mobilne rowery górskie. 29” była przeznaczona wyłączne dla wyścigowych rowerów XC. Dziś jednak nawet oferty klasyków takich jak Giant czy Cross, zarówno w niższej półce cenowej, jak i w rowerach dla profesjonalistów proponują rozwiązania z 29” kołem. Modele te przeznaczone są zwykle dla osób wyższych, głównie ze względu na komfort jazdy nieporównywalnie wyższy niż na 26”. Jeśli masz ponad 180 cm wzrostu, koniecznie rozważ zakup MTB 29”. Który wybrać? To już zależy głównie od twoich preferencji, rodzaju najczęściej wybieranych tras oraz oczywiście budżetu, jaki możesz na rower przeznaczyć. Pamiętaj jednak, dziś świetne MTB 29” znajdziesz nawet w najniższym przedziale cenowym.

Rower górski 29

 

MTB 29” popularne w 2018

Hardtail dla kobiet – CUBE Access WS Race

Najnowsza propozycja hardailowego MTB dla kobiet przychodzi do nas prosto ze stajni CUBE. To oni będą w tym roku królować w kategorii tanich i niezawodnych rowerów MTB z niższej półki. Access WS Race z 2018 roku to kolejna odsłona klasycznego, lekkiego roweru dla kobiet, który choć z wyglądu niepozorny, potrafi sprawdzić się nawet na bardzo wymagających trasach. Możliwość wyboru pomiędzy mniejszą ramą i kołami 27,5” lub większą ramą i 29” obręczą pozwala na dopasowanie rozmiaru roweru do indywidualnych potrzeb kobiet każdego wzrostu. Dziś zapał do ekstremalnej jazdy nie jest już wyłącznie przywilejem mężczyzn, co doskonale pokazuje popularność tego eleganckiego i stylowego, a jednocześnie wytrzymałego i charakternego modelu.

Hardtail w przyzwoitej cenie – VOTEC VC Hardtail

Prawdziwa gwiazda szlaków zjazdowych – wysoka jakość w cenie roweru średniej półki? Jesteśmy za. Doskonała dynamika znana z rowerów o mniejszej średnicy kół została tu idealnie wkomponowana w obręcz 29”. To dzięki niej powstał rower, który z powodzeniem sprawdzi się w wyścigu pod górę, wspomoże podczas ostrych zakrętów i nie zawiedzie na wyboistych zjazdach. Amortyzowany widelec ze 120 mm skokiem, możliwość wyboru szerokości kół odpowiednio do preferowanego stylu jazdy oraz agresywna geometria ramy zapewniają ciekawą, pełną przygód jazdę w każdym terenie. To zdecydowany hit 2018 roku.

Wytrzymały i niezawodny rower z górnej półki – VOTEC VXs Pro – Tour/Trail Fully 29”

Najnowsza propozycja marki VOTEC to wszechstronny i stylowy rower górski, który z powodzeniem zabierzesz w każdą, nawet najbardziej wymagającą trasę. Nowoczesna technologia Rock Shox w połączeniu z aż 135 mm amortyzowaną sztycą pod siodełkiem oraz amortyzowanym przednim widelcem ze skokiem 120 mm pozwala na stabilną i komfortową jazdę zarówno na wysokogórskich podjazdach, jak i wyboistych zjazdach. Solidne hamulce tarczowe, duże i przyczepne koła 29”, aluminiowa rama i porządne wyposażenie to zestaw, który sprawia wyłącznie przyjemność. A co najważniejsze – model ten jest przeznaczony zarówno dla pań, jak i dla panów! Jeśli historia MTB jest wartościowym punktem odniesienia, model VOTEC pokazuje jak za kilkanaście lat mogą wyglądać standardy najtańszych modeli rowerowych. Taki widok na przyszłość musi cieszyć.


Zobacz więcej popularnych modeli w sklepie Królestwo Rowerów – poznaj modele damski 29” oraz modele męskie 29″.