Recenzja kamery sportowej Xiaomi Yi

Recenzja kamery sportowej Xiaomi Yi

Xiaomi Yi
Rate this post

Jestem pewien, że doskonale kojarzycie firmę Xiaomi, która słynie z produktów świetnej jakości w bardzo przystępnej cenie. Ich najbardziej rozpoznawalnym produktem jest smartphone Mi4 oraz Mi Band – najpopularniejsza opaska do śledzenia aktywności, która znalazła się na ręku ponad 6 milionów ludzi na świecie. Jednak Xiaomi to nie tylko smartfony i smartbandy, firma produkuje również powerbanki, głośniki Bluetooth, routery, kontrolery, wszelakie akcesoria i gadżety czy nawet TV boxy i przede wszytkim kamery sportowe. I właśnie ze sprzętu z tej ostatniej kategorii było mi dane przez ostatni czas korzystać. Przedstawiam wam wynik testu kamery Xiaomi Yi.

Jakość filmów

Xiaomi Yi wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest w stanie nagrywać filmy w FullHD 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Tym samym wypada znacznie lepiej od bezpośredniego i o wiele droższego konkurenta jakim jest GoPro Hero. Należy jednak zaznaczyć, że tryb 60P jest dostępny tylko w standardzie NTSC, bo kiedy zmienimy na PAL, nagramy w FullHD i 50 kl/s. Plik z 30-sekundowym nagraniem posiada wielkość około 100 MB, a szybkość danych wynosi 25 Mb/s. Ścieżka audio jest natomiast nagrana w stereo przy szybkości bitów na poziomie 128 kbit/s.

Jakość zdjęć

Filmy są na zadowalającym poziomie, czego niestety nie można powiedzieć o zdjęciach. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to 16 megapikseli, ale żeby zachować panoramiczne proporcje trzeba zejść do 12 megapikseli – 4608 x 2592 pikseli. Jakość zdjęć robionych z bliska jest akceptowalna, ale im dalej, tym niższa szczegółowość i brak detali. Warto jednak zaznaczyć, że kamera nadrabia trochę dodatkowymi trybami, gdzie jest między innymi funkcja Self-timer, czyli możliwość ustawienia czasu, po którym zostanie zrobione zdjęcie.

Bateria

Akumulator jest niewielki (33×37 mm), ale mimo to mieści w sobie energię. Bateria ma pojemność 1010 mAh i co najważniejsze jest wymienialna, więc w razie konieczności możemy ją szybko podmienić i dalej nagrywać. Bateria zastosowana w kamerze pozwala maksymalnie na godzinę pracy, podczas nagrywania w trybie FullHD 1080p 60P z aktywnym podglądem. Być może czas ten dojdzie do półtorej godziny, ale bez wykorzystywania dodatkowych funkcji.