Poznaj tajemnice szkieł progresywnych – czemu warto je wybrać?

Poznaj tajemnice szkieł progresywnych – czemu warto je wybrać?

soczewki progresywne
5/5 - (1 vote)

Wygodne okulary odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu każdej osoby z wadą wzroku. Mają one wpływ na komfort widzenia oraz na dobre samopoczucie.

Konieczność ciągłego zmieniania jednej pary okularów do patrzenia w dal na okulary przeznaczone do czytania, znacznie utrudnia codzienne czynności. Dlatego warto zainwestować w nowoczesne szkła progresywne. Czym charakteryzują się soczewki tego typu i jak znaleźć odpowiedni wariant dla siebie?

Wszystko, co musisz wiedzieć o szkłach progresywnych

Szkła progresywne jeszcze kilka lat temu nie cieszyły się najlepszą opinią. Choć było to innowacyjne rozwiązanie, to jednak wciąż było uznawane przez wielu za bardzo niedopracowane. Na szczęście ta nowoczesna funkcja szkieł okularowych z czasem została bardzo mocno udoskonalona i obecnie okulary progresywne są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu. Zapewniają komfort widzenia zarówno z dużych odległości, jak i podczas czytania. Sprawia to, że osoby, które mają dwie różne wady, nie muszą wszędzie zabierać ze sobą dwóch par okularów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku soczewek kontaktowych.

Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i również ekonomiczne, bo chociaż soczewki progresywne są droższe od zwykłych, to odchodzi konieczność kupowania drugiej pary szkieł okularowych oraz oprawek, co pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy u optyka.

okulary progresywne zalety

Nowoczesne okulary  i soczewki progresywne są tak skonstruowane, że moc optyczna zmienia się w nich bardzo płynnie. Przy górnej granicy szkła zapewniają korekcję wzroku podczas patrzenia w dal, czyli na przykład w trakcie prowadzenia auta, a przy dolnej granicy okulary pozwalają na wyraźne czytanie i patrzenie na przedmioty w bliskiej odległości. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i funkcjonalne. Wbrew pozorom, do zmieniania kąta padania wzroku bardzo łatwo można się przyzwyczaić, a trudności związane z przyzwyczajeniem się do tego innowacyjnego rozwiązania, choć początkowo mogą występować, szybko mijają i zostają zastąpione przez naprawdę wysoki komfort.

Nowoczesne szkła progresywne są dostępne w przystępnych cenach i zapewniają wysoką jakość widzenia oraz ogromną wygodę codziennego użytkowania. Z nimi nie trzeba martwić się tym, czy druga para okularów na pewno jest w torebce lub w kieszeni kurtki, ponieważ umożliwiają one bardzo skuteczną korekcję wzroku zarówno w dali, jak i podczas patrzenia z bliska.

Zadbaj o swój komfort i zdrowie z nowoczesnymi produktami

Chcąc zakupić okulary progresywne, które skutecznie zastąpią dwie pary szkieł do dwóch różnych wad, warto postawić na szkła wysokiej jakości. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nadal na rynku można trafić na mało profesjonalne i niekomfortowe rozwiązania sprzed lat. Granica między szkłem korygującym do dali, a częścią przeznaczoną do czytania, nie jest w takich wariantach płynna, przez co przyzwyczajenie się do takiego rozwiązania jest bardzo trudne i nieintuicyjne, a komfort korzystania z takich okularów jest bardzo niski.

wybór soczewek progresywnych

Warto udać się do renomowanego salonu optycznego i zamówić soczewki progresywne wysokiej jakości, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Jeśli zdecydujemy się na okulary progresywne, to warto wyposażyć je dodatkowo w powłoki uszlachetniające, takie jak polaryzacja, antyrefleks czy blue control. Pierwsza z nich odpowiada za ochronę oczu przed promieniami UV, druga minimalizuje natężenie światła odbitego, dzięki czemu oczy mniej się męczą. Dobrze dopasowane powłoki oraz wysokiej jakości szkła progresywne sprawią, że korzystanie z okularów na co dzień nie będzie ani trochę uciążliwe czy ograniczające.