Ponadczasowość tkanin welurowych i polarowych

Ponadczasowość tkanin welurowych i polarowych

tkanina welurowa sklep
Rate this post

Welur, to materiał, który posiada tak zwaną okrywę włosową. Niekiedy mówi się na niego również sztruks, aksamit czy welwet. Wykorzystywany od dawna, do dziś nie stracił na popularności. Dzieje się tak ze względu na jego ciekawy wygląd, ale i szerokie zastosowanie.

Z kolei polar, to dzianina która powstaje na bazie tworzyw sztucznych. W branży odzieżowej polar cieszy się jednak niezwykłą popularnością. Wpływają na nią z pewnością poszczególne cechy takiego materiału. Zapewnia ono ciepło w przypadku poszczególnych rodzajów odzieży. Idealnie sprawdza się więc do wyrobu bluz, dresów, a także kurtek. Podobnie jak welur, od wielu lat kupowany i szyty jest w naprawdę ogromnych ilościach.

I choć mogłoby się wydawać, że zarówno polar, jak i welur zawsze występują w ten samej formie, wcale tak nie jest. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych materiałów. Również ich zastosowanie jest dość szerokie. Gdy chodzi o welur, ten wykorzystywany jest nawet w aranżacjach domowych.

Welur i jego cechy

Welur to tkanina z grupy pluszów. Wykazuje on wiele walorów użytkowych, ale z racji swojego niepowtarzalnego i ciekawego wyglądu uznawana jest za materiał luksusowy.

Gdybyśmy chcieli wyróżnić podtypy weluru, należy zacząć od tkanin cieniowanych. I choć takie rodzaje są jednak rzadkie, to właśnie one nadają tkaninie dodatkowego uroku. Wśród pozostałych rodzajów wymienić można też welury jedwabne, jak i wzorzyste plusze. Wszystkie one łączy z całą pewnością jedno – są przyjemne w dotyku i idealnie sprawdzają się, jako tkanina obiciowa. Ze względu na wysoką odporność i wytrzymałość meble obite welurem służyć nam mogą długie lata.

tkanina welurowa pasmanteria
Tkaniny welurowe uchodzą za luksusowy dodatek przy produkcji odzieży oraz akcesoriów wyposażenia domowego.

Sam welur do mody wraca cyklicznie. Od czasu do czasu pojawia się na największych wybiegach, a następnie w najbardziej znanych sklepach. Materiał wykorzystywany jest do produkcji sukienek, bluzek i topów, a nawet spodni czy kurtek. Młode dziewczyny szczególnie upodobały sobie też welurowe, krótkie topy. Takie zastosowanie nie wyklucza jednak pójścia o krok dalej. Welur z powodzeniem sprawdza się bowiem także w domach. Wykorzystywany jest tam do tapicerowania mebli, a w szczególności kanap.

Polar – rodzaje i zastosowanie

Z kolei polar, to swoista trójwarstwowa technologia. Tego rodzaju materiał śmiało można określić więc jako tkaninę nowej generacji. Idealną izolację termiczną zapewnia w nim splot dosłownie tysięcy włókien. Włókna te dodatkowo odporne są na uszkodzenia i nie absorbują wody, ani wilgoci. Wśród innych zalet polarów wymienić można więc kolejno: fakt, że nie wchłaniają wody, to iż dobrze reagują na zmiany temperatury, a także to, że są elastyczne i bardzo odporne na różnego rodzaju zagniecenia czy odkształcenia.

Co więcej, polary nie przyjmują żadnych zapachów z zewnątrz, a także utrzymują naturalną dla człowieka ciepłotę i temperaturę. Mają też dobre właściwości izolacyjne i są łatwe w konserwacji. Idealnie sprawdzają się więc, jako kurtki, dresy i bluzy, które mają nam zapewnić ciepło.

welur tkanina sklep online

Sam podział poszczególnych rodzajów polarów podyktowany jest różnicami w ich gramaturze. Wyróżnia się bowiem polary cienkie, najczęściej używane oczywiście przy szyciu spodni, jak i polary nieco grubsze czyli takie, które idealnie nadają się do wykroju kurtek. Średnie gramatury polarowe, to z kolei warstwy, które najczęściej wykorzystywane są jako łączenia warstwy przylegającej do ciała z warstwą zewnętrzną ubrania.

Internetowe zakupy ponadczasowych tkanin

Zarówno materiał w formie weluru, jak i polaru zamówić możemy przez Internet. Na przykład odwiedzając sklep internetowy – kasmanteria.pl Nie dość, że oferta sklepu jest niezwykle szeroka, to jeszcze poszczególne produkty wyróżniają się ciekawymi wzorami. Znajdziemy takie, które odpowiadać będą dzieciom, jak i dorosłym.

Co więcej, na stronie dokupić możemy również szereg innych wyrobów niezbędnych do szycia takich jak igły, koronki, guziki, nici czy tasiemki. Wszystko możemy znaleźć w jednym miejscu, a paczkę z zamówieniem kurier dostarczy nam prosto do domu. To zapewnia wygodę i komfort zakupów.