Pomóż zmęczonym oczom, poznaj te produkty

Pomóż zmęczonym oczom, poznaj te produkty

Rate this post

Praca przy komputerze, klimatyzowane pomieszczenia, zbyt suche powietrze, odwodnienie, brak okularów przeciwsłonecznych – każdego dnia nasze oczy poddawane są wielu niezbyt korzystnym dla ich zdrowia działaniom. Efekt? Zmęczenie, pieczenie i zaczerwienienie oczu, a do tego problemy z produkcją łez i naturalnym nawilżeniem oka. Problemów takich można na co dzień uniknąć, dbając odpowiednio o oczy i pamiętając, że ich zdrowie jest ważne nie tylko dla osób już noszących okulary czy soczewki kontaktowe.

Zmęczone oczy – dlaczego pieką i jak tego uniknąć?

Na wzroku polegamy właściwie przez cały dzień, obserwując otoczenie, pracując, czy podróżując. Nie powinien dziwić więc fakt, że warto zadbać o prawidłowe zdrowie oczu i zrobić wszystko, by uniknąć ich przemęczenia. Oczy pieką, swędzą i łzawią, lub są zbyt przesuszone gdy przebywamy w mocno klimatyzowanych pomieszczeniach, narażamy je na ciągłą pracę przed komputerem bez odpowiednich filtrów światła niebieskiego czy też zapominamy o chronieniu ich przed ostrym światłem słonecznym zarówno latem, jak i zimą. O prawidłową higienę oczu warto zadbać codziennie, bo tylko tak możemy upewnić się, że posłużą nam jak najdłużej.

Codzienna pielęgnacja oczu – jak dbać o zmęczone oczy?

Zmęczone oczy to oczywiście duży dyskomfort podczas pracy, ale też spore ryzyko wystąpienia zespołu suchego oka czy rozwinięcia poważniejszych chorób oczu i wad wzroku. Z tego też powodu warto zadbać o codzienną higienę oczu i to nie tylko stosując odpowiednie produkty takie jak krople, ale i dbając o prawidłową pracę oczu. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłowe ustawienie stanowiska pracy przed komputerem, bez względu na to czy używamy go w pracy czy w domu. Ekran powinien być oddalony od oczu o minimum 70 cm, nie być ustawionym na tle okna ani zbyt wysoko w stosunku do ustawienia głowy. Na komputerze nie warto pracować też w zbyt ciemnym pomieszczeniu. Warto pamiętać też o regularnym odrywaniu wzroku od monitora, średnio na 5 minut po każdej godzinie pracy. To dobra okazja by wyjść na zewnątrz i pooddychać świeżym powietrzem czy przygotować kolejną szklankę wody.

Skoro o płynach mowa, dobre nawodnienie organizmu jest dla zdrowia oczu niezwykle istotne. Warto mieć więc zawsze pod ręką szklankę wody i na bieżąco uzupełniać jej poziom w organizmie. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednie przewietrzenie pomieszczeń i nawilżanie powietrza – nawet pracując w klimatyzowanym biurze można postarać się o mały, przenośny nawilżacz powietrza na biurku.

Chcąc prawidłowo zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie zmęczonych oczu warto pamiętać też o higienie snu. Aby wzrok w pełni się zregenerował potrzebne jest co najmniej 8 godzin snu dziennie, w dobrze wywietrzonym pokoju, najlepiej przyciemnionym na tyle, by oczy nie odbierały żadnych bodźców – nawet światła księżyca. Na koniec warto pamiętać też o regularnych wizytach kontrolnych u okulisty, które warto wykonywać nawet jeśli nie nosimy okularów korekcyjnych.

Na pomoc zmęczonym oczom – jakie produkty warto stosować?

Najbardziej oczywistym sposobem na ulgę dla piekących, zmęczonych i przekrwionych oczu są dostępne w aptekach krople lub tzw. sztuczne łzy. Warto wybierać oczywiście te, które są dedykowane dla piekących i zmęczonych oczu  – jeśli nie są przekrwione, sięganie po krople redukujące zaczerwienienie może spowodować jeszcze większe pieczenie przez zwężające się naczynka krwionośne. Dobrej jakości kropli do oczu warto poszukać w salonach optycznych, gdzie większość dostępnych produktów jest przystosowana także dla użytkowników soczewek kontaktowych, a więc łagodnych podrażnionych oczu.

Krople do oczu BLINK CONTACTS

Delikatne i skuteczne krople do oczu łagodzące suchość i podrażnienie, dedykowane dla osób noszących soczewki kontaktowe. Opracowane na bazie hialuronianu sodu krople przynoszą natychmiastową ulgę dla zmęczonych oczu i gwarantują długotrwały komfort, dlatego dobrze mieć je pod ręką podczas pracy przy komputerze i pamiętać o ich regularnej aplikacji dla najlepszego efektu. Krople Blink Contacts.

Krople do oczu HERBAL EYE DROPS

Naturalny skład kropli do oczu Herbal Eye Drops, wzbogacony o wyciąg z czarnej borówki i hialuronian sodu działa kojąco na zmęczone i zaczerwienione oczy, nawilżając je i przynosząc ulgę nawet w przypadku zespołu suchego oka. Zdecydowanie warto mieć je pod ręką w trakcie pracy i pamiętać, by stosować krople regularnie, np. podczas cogodzinnych przerw od pracy przy komputerze.