Płyny do soczewek miękkich

Płyny do soczewek miękkich

Rate this post

Właściwa pielęgnacja i higiena soczewek miękkich to podstawa ich bezpiecznego i komfortowego stosowania. Ze względu na to, że w przeciwieństwie do okularów soczewki mają bezpośredni kontakt z powierzchnią gałki ocznej, ich pielęgnacja jest niezwykle ważna i nie może być pomijana, chyba że mamy do czynienia z soczewkami jednodniowymi wyrzucanymi po jednorazowym użytku. Do utrzymania prawidłowej higieny służą oczywiście odpowiednie płyny do soczewek miękkich, możliwe do znalezienia w dobrych salonach optycznych, aptekach, drogeriach i Internecie. Ich wybór nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się to wydawać. Jakie płyny do soczewek miękkich można spotkać na rynku i jak je stosować?

Płyny do soczewek miękkich – właściwa pielęgnacja soczewek kontaktowych

Płyny do soczewek kontaktowych pozwalają na zachowanie odpowiedniej higieny oraz zdrowia oczu oraz utrzymanie samych soczewek w odpowiednim stanie przez cały okres ich użytkowania. Stworzone specjalnie po to, by dezynfekować, oczyszczać i nawilżać soczewki przed każdym kolejnym użyciem, specjalistyczne płyny do soczewek miękkich powinny być stosowane do ich codziennej pielęgnacji i dobierane stosownie do rodzaju używanych soczewek. To właśnie konieczność zadbania o właściwą higienę stanowi jeden z głównych minusów stosowania soczewek kontaktowych zamiast okularów korekcyjnych. Wystarczy jednak odrobina wprawy, by ich codzienne oczyszczanie nie sprawiało większego problemu i zajmowało mniej niż kilkadziesiąt sekund dziennie.

Rodzaje płynów do soczewek miękkich

Soczewki kontaktowe miękkie to bez wątpienia najpopularniejszy wariant soczewek dostępnych na rynku, wybierany przez użytkowników przede wszystkim ze względu na wygodę ich użytkowania. Dzięki technikom stosowanym do ich produkcji możliwe było tak wyraźne poprawienie jakości i komfortu noszenia soczewek, że ich poprzedniczki, soczewki twarde, zostały już prawie całkowicie zastąpione łatwo dostępnymi soczewkami miękkimi. Aby jednak soczewki te mogły pracować prawidłowo, konieczne jest zadbanie o ich odpowiednią higienę ze specjalistycznymi płynami do pielęgnacji soczewek miękkich. Wśród dostępnych na rynku propozycji pojawiają się:

  • płyny czyszczące, usuwające zanieczyszczenia, które zgromadziły się na powierzchni soczewek kontaktowych podczas ich użytkowania,
  • płyny spłukujące, pozwalające na usunięcie zanieczyszczeń i przygotowujące soczewki do założenia,
  • płyny dezynfekujące, wykorzystywane do przechowywania soczewek w pojemniku i działające antybakteryjnie, zapewniając ochronę oka przed infekcjami,
  • płyny wielofunkcyjne, stworzone tak, by umożliwić oczyszczenie, spłukanie i dezynfekcję soczewki.
Płyn: https://soczewki24.pl/complete-revitalens-360-ml

Każdy użytkownik soczewek kontaktowych powinien samodzielnie przetestować różne metody pielęgnacji soczewek i wybrać ten technikę, która odpowiada mu najbardziej. Jak się okazuje, nie dla wszystkich będzie nią płyn wielofunkcyjny. Kluczem do wyboru właściwego płynu do soczewek miękkich powinien być jego skład, dopasowany do rodzaju stosowanych soczewek. Trzeba też pamiętać, że skład poszczególnych produktów jest opracowywany tak, aby płyn mógł być stosowany zarówno do soczewek twardych jak i miękkich. Ewentualne mieszanie tych płynów lub niedopilnowanie kwestii wyboru właściwego preparatu może być niebezpieczne dla zdrowia. Jeśli nie masz pewności co do stosowanego przez siebie płynu, o poradę warto zapytać okulistę lub optometrystę podczas kolejnej wizyty w gabinecie.

Higiena soczewek miękkich kluczem do wygodnej korekcji wzroku

Soczewki korekcyjne są niewątpliwie wynalazkiem, który całkowicie odmienił sposób w jaki dziś postrzegamy korekcję wad wzroku. Dostępne znacznie łatwiej niż okulary i pozwalające na dużo większą swobodę użytkowania soczewki pasują dziś nie tylko osobom z małą krótkowzrocznością bądź nadwzrocznością, ale także astygmatykom. Soczewki są też dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy ze względu na dużą rozbieżność wad w obu oczach mają problemy z prawidłowym dopasowaniem okularów korekcyjnych. Jeśli okulista nie wskaże żadnych przeciwwskazań do stosowania soczewek kontaktowych, każdy okularnik powinien choć raz je wypróbować i przekonać się, że mogą być doskonałą alternatywą dla okularów zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach szczególnych.

Płyny do soczewek miękkich dostępne w ofercie sklepu Soczewki24.pl to akceptowane przez środowisko okulistyczne, specjalistyczne płyny pielęgnacyjne dedykowane do utrzymania Twoich soczewek kontaktowych w jak najlepszym stanie przez cały okres ich użytkowania. Nie ważne, czy korzystasz z soczewek miesięcznych, dwutygodniowych, czy dzień i noc – właściwa higiena jest podstawą do tego, by soczewki były bezpieczne dla Twoich oczu.