Nawigacja Garmin na tle konkurencji. Jakie są jej zalety i wady?

Nawigacja Garmin na tle konkurencji. Jakie są jej zalety i wady?

Gps marki Garmin
Rate this post

Na ostateczny wybór odpowiedniej nawigacji samochodowej wpływa wiele czynników. Wbrew pozorom te urządzenia różnią się od siebie wieloma istotnymi szczegółami, które sprawiają, że różne modele dopasowane są do odmiennych potrzeb użytkowników. Jak na tle konkurencji wypadają produkty marki Garmin?

Garmin: producent nawigacji z wieloletnim doświadczeniem

Garmin to marka, która jest mocno rozpoznawalna na całym świecie. Firma została założona w 1989 roku w mieście Olathe, które znajduje się w USA, w stanie Kansas. Przez lata działalności przedsiębiorstwo zdołało wyrobić sobie ugruntowaną pozycję oraz renomę wśród swoich klientów. Ich produkty dostępne są przede wszystkim na terenie Stanów Zjednoczonych i reszty Ameryki Północnej oraz Europy, ale docierają również do wybranych państw na innych kontynentach.

Firma specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu odbiorników GPS. Są to urządzenia nie tylko samochodowe, ale również przeznaczone do używania w transporcie lotniczym oraz wodnym. Poza klasycznymi nawigacjami samochodowymi posiadają w swojej ofercie wiele bardzo zaawansowanych modeli, które przeznaczone są dla profesjonalnych kierowców. Marka Garmin poza urządzeniami GPS swoim klientom oferuje również produkty typu wearables, czyli akcesoria i odzież wyposażone w nowoczesne technologie elektroniczne.

Nawigacja garmin podczas pływania kajakiem

Zalety nawigacji samochodowych marki Garmin

Nawigacje GPS marki Garmin powszechnie uznawane są za wysokiej jakości urządzenia przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i dla osób, które rzadko pokonują odległe trasy samochodem. Mają one szereg zalet, które doceniane są przez kierowców na całym świecie. Jedną z nich jest fakt, że firma oferuje wiele zróżnicowanych modeli, co znacznie ułatwia dobranie profesjonalnego urządzenia, dopasowanego do indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.
Mimo szerokiego wyboru wiele urządzeń tej marki posiada szereg bardzo podobnych zalet. Jedną z dużych zalet urządzeń GPS marki jest gwarancja dożywotniej aktualizacji map. Urządzenia firmy Garmin są wyposażone również w asystenta pasa ruchu, możliwość zaplanowania trasy z wyprzedzeniem  oraz czytelne oznaczenia i widok skrzyżowań przy rozjazdach. Dzięki takim udogodnieniom trasa jest przyjemna, a użytkownik nawigacji nie musi skupiać wzroku na ekranie, co znacznie zwiększa komfort prowadzenia oraz bezpieczeństwo. Urządzenia GPS Garmin umożliwia również wykonywanie rozmów przez wbudowany zestaw głośnomówiący.

Nawigacja garmin do samochodu

Najnowsze modele nawigacji tej renomowanej firmy wyposażone są również w alerty, które informują kierowcę o przekroczeniu prędkości, kamerach monitorujących przejazd na czerwonym świetle oraz informacje o zbliżaniu się do obszarów o zwiększonym ryzyku, na przykład szkół, ostrych zakrętów, przejazdów kolejowych. Nawigacje marki Garmin do ciężarówek, samochodów i motocyklów znajdziesz na www.gps.lodz.pl

Czy urządzenia GPS marki Garmin mają wady?

Postęp technologiczny umożliwia powstawanie coraz to bardziej nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń elektronicznych. Jednak mimo wielu ciekawych opcji oraz dużych możliwości, jakie tego typu produkty dają użytkownikom, posiadają one też wady. W przypadku nawigacji samochodowych Garmin również nie obyło się bez kilku niedociągnięć.

Zegarek z GPS marki Garmin

Największym minusem oferowanych przez tę markę nawigacji jest ich cena. Te profesjonalne urządzenia wykonane są starannie z wysokiej jakości materiałów, za co trzeba zapłacić kilkaset złotych. Na rynku dostępnych jest wiele tańszych urządzeń tego typu, od producentów z różnym doświadczeniem i opiniami. Kolejną wadą jest stosunkowo krótki czas żywotności baterii. Oznacza to, że nawigacja w trakcie długich tras musi być ładowana, aby móc z niej w pełni korzystać. Kolejną wadą, która nieco utrudnia szybkie działanie, jest czas wyliczania trasy. Trasę o długości około 1500 km nawigacje tej firmy wyznaczają w około 30-40 s.  Wydaje się, że to niewiele, ale na rynku dostępne są również produkty tego typu, którym zajmuje to mniej niż 10 sekund.