Największe wyprzedaże – kiedy najbardziej opłaca się robić zakupy

Największe wyprzedaże – kiedy najbardziej opłaca się robić zakupy

okazje_zakupowe
Rate this post

Opinie na temat zakupów są bardzo podzielone – część ludzi mogłaby spędzać całe dnie w galeriach handlowych, chodząc od sklepu do sklepu i przeglądając po kolei cały asortyment. Druga część ludzi jest uczulona na miejsca tego typu i traktuje zakupy jako obowiązek bądź przymus. Jednak co do jednego obie grupy są zgodne – lubimy oszczędzać i korzystać z okazji. Praktycznie na każdym kroku atakują nas promocje bądź wyprzedaże. Często zachęcają nas one np. do zakupu jeszcze jednej pary spodni, bądź do wybrania sprzętu danego producenta. W ciągu roku napotkamy kilka momentów, kiedy wyprzedaże są powszechne i o wiele bardziej korzystne dla konsumentów. Przeważnie w takie dni duże galerie są oblegane przez tysiące osób, które liczą na zakup wymarzonej rzeczy w bardzo korzystnej cenie.

Black Friday, czyli święto zakupów

W roku przypada jeden bardzo szczególny dzień, jest to tzw. czarny piątek. Pierwszy piątek po Dniu Dziękczynienia jest szczególnie popularny w Stanach Zjednoczonych, gdzie szacuje się, że na zakupy wybiera się wtedy nawet 100 milionów Amerykanów i jest to najbardziej dochodowy dzień dla sprzedawców. Jest to oficjalne rozpoczęcie przedświątecznego sezonu zakupowego.

Zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne przygotowują dla swoich klientów specjalne oferty oraz promocje, które często wynoszą nawet -80%.

Moda zawędrowała również do Europy, gdzie od kilku lat również obchodzony jest czarny piątek. Zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne przygotowują dla swoich klientów specjalne oferty oraz promocje, które często wynoszą nawet -80%. Tego dnia sklepy są często otwarte przez całą noc, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze specjalnej oferty. Osobiście polecamy robienie zakupów online w tym czasie, ponieważ galerie handlowe są wtedy atakowane przez masy ludzi, przez co w niektórych przypadkach zakupy mogą być bardzo utrudnione bądź wręcz niemożliwe do zrobienia.