Najciekawsze modele piłek nożnych marki Select

Najciekawsze modele piłek nożnych marki Select

piłka nożna select
Rate this post

Wybór idealnej piłki do gry w piłkę nożną może pozornie wydawać się bardzo banalną sprawą. W rzeczywistości jednak nie jest to wcale aż takie proste. Żeby wybrać naprawdę dobrą piłkę do gry w nogę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i dobrze dopasować ten produkt do swoich potrzeb. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania piłki do gry w nogę i dlaczego? Jaka jest idealna piłka na halę, a jaka sprawdzi się do gry na zewnątrz? Sprawdź nasze podpowiedzi i wybierz idealną piłkę nożną do gry od marki Select, która posłuży Ci przez naprawdę długi, długi czas! 

Postaw na solidne wykonanie i dopasowanie do rodzaju gry

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wszystkie piłki do gry w nogę są praktycznie takie same i nie ma nad czym się zastanawiać. Jest to jednak tylko złudzenie, które nie jest zgodne z prawdą. Wybór piłki do gry w nogę to wcale nie takie proste zdanie. Wręcz przeciwnie, warto się nad tym odrobinę dłużej zastanowić, szczególnie jeśli piłka ma być intensywnie użytkowana, na przykład przez szkolną drużynę podczas regularnych treningów. Piłka powinna być dopasowana do wieku graczy oraz do rodzaju gry. Inne piłki sprawdzają się na trawie czy asfalcie lub betonie, a zupełnie inne nadają się do gry na hali, czyli do futsalu

Wybór piłki warto naprawdę dobrze przemyśleć. Po pierwsze ważna jest jej wielkość, która powinna być dobrze dopasowana do wieku graczy. Dzieci, które jeszcze nie poszły do szkoły, powinny grać piłką w rozmiarze trzy.

  • Rozmiar cztery to idealny wybór dla graczy przed piętnastym rokiem życia. Piłka w rozmiarze 4 to dobry wybór do gry na hali.
  • Rozmiar 5 idealnie nadaje się dla starszych graczy, czyli dla młodzieży po piętnastym roku życia oraz dla osób dorosłych. Piłki w rozmiarze 5 nadają się do gry outdoorowej.
  • Rozmiar piłki powinien być dopasowany jednak nie tylko do wieku, ale także do rodzaju gry.

Piłka do futsalu powinna być nieco mniejsza niż piłka do gry na boisku pokrytym murawą. Piłka do gry w futsal powinna być wykonana z dużą ilością pianki, która zdecydowanie ułatwia kontrolę nad nią. Dodatkowo powinna charakteryzować się ona niskim kozłem oraz nie może być zbyt sprężysta – inaczej zapanowanie nad nią na sztucznej nawierzchni halowej będzie naprawdę trudne.

Piłka do gry outdoorowej powinna być bardziej sprężysta oraz cięższa niż modele przeznaczone na halę. Dodatkowo taki model powinien być bardzo solidnie wykonany, aby nie wchłaniał wody – dzięki temu piłka sprawdzi się nawet na mokrej murawie. 

Wybieraj polecane modele od renomowanego producenta Select

Piłka do gry w piłkę nożną składa się z trzech warstw. Pierwsza z nich wykonana jest z tworzywa sztucznego, najczęściej z PCV lub PU i chroni piłkę przed uszkodzeniami. Elementy tej warstwy bardzo często są ręcznie szyte i mogą mieć różne kształty – ważne, aby całość była szczelna i solidna, ponieważ w przeciwnym razie piłka może chłonąć wodę na przykład podczas gry na mokrej nawierzchni. Kolejna warstwa to podszewka, która powinna składać się z 4-5 warstw poszycia. Przy wyborze piłki do futsalu warto wybrać taką z poszyciem z pianki, a do gry outdoorowej sprawdzi się poszycie z bawełny lub poliestru. Ostatnia warstwa to pęcherz piłki, który najlepiej, aby wykonany był z butylu.

piłka nożna select

Marka Select oferuje szeroki wybór piłek do gry w nogę na boiskach zewnętrznych oraz na hali. Produkty tej firmy są doceniane zarówno przez graczy hobbystycznych, jak i przez trenerów amatorskich klubów sportowych dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Dobrym wyborem dla młodzieży będzie na przykład piłka Select THOR 4 lub Select SAMBA 4. Dla dorosłych dobrym wyborem będzie na przykład piłka Select SCUDETTO 5 lub Select TALENTO 5