Jakie wydanie Biblii kupić?

Jakie wydanie Biblii kupić?

modlitwa
3/5 - (1 vote)

Biblia, inaczej Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu stanowi zbiór ksiąg religijnych judaizmu i chrześcijaństwa. Wejście i poznanie świata ukazywanego w Piśmie Świętym to początek niezwykłej duchowej przygody, która odmieniła życie wielu ludzi.

Tłumacz Biblii na język łaciński – Hieronim ze Strydonu – napisał, że „nieznajomość Pisma jest nieznajomością Chrystusa”. Z kolei zdaniem kościoła chrześcijańskiego, który aktywnie zachęca osoby wierzące do poznawania Biblii, Pismo Święte zawiera wszystkie odpowiedzi na nasze zapytania o Boga, pomaga zrozumieć nam nasze miejsce w świecie oraz relacje między Najwyższym a człowiekiem.

Jeśli zastanawiasz się, którą wersję Ewangelii Jezusa wybrać oraz z jakiej okazji można kupić Biblię, to zachęcamy do dalszej części artykułu, poświęconej Słowu Bożemu.

Jakie są rodzaje przekładów Biblii?

Biblia przetłumaczona jest na około 1300 języków. To właśnie dlatego jest najbardziej powszechną księgą świata. W przekonaniu Żydów, jak i chrześcijan Pismo Święte to księga objawiona przez samego Stworzyciela. Przekłady Słowa Bożego mają różny styl w zależności od pracy tłumacza.

Jeśli chodzi o Biblię mamy najczęściej przekłady utrzymane w jednym z trzech stylów – tradycyjnym, określanym jako „styl religijny” (podniosły, czasami patetyczny), potocznym (bogatym w różnorodne rejestry środków wyrazu) oraz w stylu artystycznym, wykorzystującym w pełni zasoby języka.

Najpopularniejszymi przekładami Biblii są:

  • Septuaginta
  • Wulgata
  • Peszitta
  • Biblia Tysiąclecia
  • Biblia Warszawska
  • Biblia ks. Jakuba Wujka

Różne wydania Biblii

Wszelkich wydań Biblii jest naprawdę sporo. Z całą pewnością składa się na to chęć zaspokojenia wiedzy na temat Boga przez różnych odbiorców. Co istotne, obecnie bibliści o wiele lepiej rozumieją języki starożytne i mają do dyspozycji odnalezione w naszych czasach manuskrypty. Dzięki temu są w stanie w pełni odtworzyć pierwotny tekst Biblii.

Najbardziej rozsławione wydania Biblii:

Biblia Jerozolimska, złocona z paginatorami – Pallotinum

Biblia Jerozolimska ze złoconymi brzegami kartek oraz paginatorami (nacięciami na brzegach kartek) to jedna z najbardziej popularnych wydań Pisma Świętego na całym świecie.

Biblia Tysiąclecia – Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – Pallotinum

Biblia Tysiąclecia to cieszące się największym uznaniem narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera ona jedyny polski tekst Pisma Świętego zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski.

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu z komentarzami – Edycja św. Pawła

Najnowszy a zarazem cieszący się dużą popularnością przekład Pisma Świętego z komentarzami opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa św. Pawła.

Na jaką okazję kupić Biblię?

Biblia to świetny pomysł na prezent – zarówno dla małego jak i dużego czytelnika. Słowo Boże pomaga zrozumieć nam sens naszego istnienia. Dzięki czytaniu Pisma Świętego dowiadujemy się również, w jaki sposób powinniśmy postępować, aby być moralnym względem głoszonych prawd Pana Boga. Niewątpliwie oddając się sensowności Słowa Bożego pogłębiamy naszą wiarę, tym samym przybliżając się do Chrystusa.

Kiedy najchętniej kupujemy Biblię na prezent? Pismo Święte można podarować każdemu, niezależnie od okazji, jednak najczęściej kupujemy Biblię na prezent z okazji:

  • Chrztu Świętego
  • I Komunii Świętej
  • Sakramentu Bierzmowania
  • Sakramentu Małżeństwa

W tym celu zachęcamy do skorzystania z oferty internetowej księgarni. Daje nam to gwarancję niższych cen oraz szeroki wybór oferowanych przekładów nauki Chrystusa.

Zobacz także: http://felietony.com.pl/gdzie-kupowac-ksiazki-chrzescijanskie/