Jak zorganizować udany wieczór kawalerski?

Jak zorganizować udany wieczór kawalerski?

wieczór kawalerski
Rate this post

Wiele osób uważa, że czas oczekiwania przedślubnego jest naprawdę stresujący. Może to mieć związek z tym, że zostaje coraz mniej czasu do tak ważnego wydarzenia, a jeszcze trzeba dopilnować wielu rzeczy.

Jest jednak taka noc lub może nawet kilka dni, w których przyszła para młoda może zapomnieć na chwilę o przygotowaniach do ślubu. Mowa tu oczywiście o wieczorze kawalerskim i panieńskim.

O wieczorach panieńskich słyszy się bardzo dużo. To najczęściej one są przedstawiane w różnego rodzaju filmach czy w artykułach internetowych. Mało natomiast można się dowiedzieć o wieczorze kawalerskim, ponieważ mężczyźni rzadko kiedy wyjawiają, co wtedy robią, dlatego warto przyjrzeć się im trochę bliżej.

Jak wygląda wieczór kawalerski?

Wieczory kawalerskie, podobnie jak panieńskie, organizują świadkowie, czyli najbliższa rodzina na przykład bracia czy kuzyni lub przyjaciele. Ma to mieć związek z tym, że to oni znają pana młodego najlepiej i wiedzą jak chciałby spędzić ten czas zabawy, zanim stanie na ślubnym kobiercu.

Dużo słyszy się o tym, że wieczory kawalerskie są związane z wyjściem do klubu, zamawianiem striptizerek i piciem do nieprzytomności. Jednak w dużej mierze są to po prostu stereotypy, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Coraz więcej tego typu imprez jest dopasowanych do zainteresowań pana młodego. Wiadomo, że nie organizuje on tego wieczoru, dlatego to jego członkowie powinni zadbać o to, by ten wieczór był oryginalny i niezapomniany dla gościa honorowego.

Przykładowy wieczór kawalerski

Wieczór kawalerski zazwyczaj trwa dłużej niż wieczory panieńskie, ponieważ ma on kilka punktów. Taki przykładowy wieczór zaczyna się najczęściej od jakiejś formy rozrywki na przykład: strzelnicy, Escape Roomu, pójścia  do kina, przejażdżki szybkim samochodem, czy nawet skokiem na bungee.

Często bywa tak, że uczestnicy wieczoru kawalerskiego odwiedzają na chwilę przyszłą pannę młodą, by skontrolować czy bawi się ona równie dobrze na swoim wieczorze panieńskim.

Końcowym punktem wieczoru jest najczęściej miejsce, w którym można dobrze zjeść, pogadać i oczywiście czegoś się napić, by uczcić przyszłe małżeństwo.

Prezenty

Ciekawą kwestią jest to, że tak samo jak panna młoda tak i przyszły pan młody dostaje różne prezenty na swojej imprezie. Goście mogą poprzestać na dobrym whisky czy flakonie ekskluzywnych perfum, natomiast jest to wieczór zabawy i radości. Dlatego też podarunki są najczęściej bardzo oryginalne i przeznaczone wyłącznie na ten wieczór. Mogą to być:

  • gadżety związane z zainteresowaniem pana młodego, by po ślubie nie zapominał on o swojej pasji;
  • różnego rodzaju zabawki łóżkowe mające być zwieńczeniem ostatnich dni kawalerskich;
  • vouchery na wspólne wypady przypominające przyszłemu panu młodemu, że pielęgnowanie ich znajomości po ślubie jest równie ważne co dbanie o małżeństwo;
  • koszulki ze śmiesznym nadrukiem. Tutaj warto dodać, że jest to jeden z bardziej popularnych prezentów, ponieważ organizatorzy bardzo często zamawiają koszulki na kawalerski dla każdego z gości, by mieli oni pamiątkę z tego wieczoru;
  • samym prezentem jest też czasem wieczór kawalerski, zwłaszcza gdy to jego goście składają się na różne atrakcje, które na nim będą.

koszulki na kawalerski

O czym warto pamiętać przy organizacji?

Wieczór kawalerski jest imprezą, na którą przyszły pan młody nie ma zbyt dużego wpływu, jednak warto pamiętać, że aby był on dla niego idealny, to przynajmniej w połowie powinien zostać poinformowany, w jakie miejsca zostanie zabrany. Dzięki temu będzie on się mógł choć trochę do niego przygotować, a organizatorzy dowiedzą się, czy aby na pewno pomysł mu odpowiada.

Często mówi się prześmiewczo, że wieczór kawalerski to ostatni dzień wolności, ale nie można zapominać o tym, że nie jest on ostatnią imprezą, jaką spędza się w męskim gronie. Warto jednak traktować tak traktować, ponieważ przeżycia na niej są wtedy wyjątkowe i na pewno zostaną zapamiętane na dłużej.

Widać zatem, że wieczór kawalerski nie różni się za bardzo od panieńskiego. Jedyną różnicę stanowi dobór atrakcji i prezentów, natomiast sama idea spędzenia czasu wśród przyjaciół pozostaje niezmienna.