Jak wykorzystać kredkę do oczu? Makijaż powiększający oko

Jak wykorzystać kredkę do oczu? Makijaż powiększający oko

Rate this post

Kredka do oczu to kosmetyk kolorowy, który w ostatnich latach ponownie wrócił do łask. Z pomocą dobrze dobranej kredki można stworzyć wiele makijaży – zarówno tych na co dzień, jak i bardziej wieczorowych. Kolorowa kredka to także doskonałe narzędzie do tego, aby stworzyć makijaż podkreślający oko, nadając mu bardziej wyrazistego kształtu.

Kredka to kosmetyk wielozadaniowy, który z powodzeniem można wykorzystać do pomalowania oka, brwi, a nawet obrysować nią kontur ust. W zależności od tego jaki kolor kredki wybierzemy, doskonale sprawdzi się ona do tego, aby skorygować małe dysproporcje poprzez powiększenie lub zmniejszenie optycznie oka.

Kredka do oczu – powrót makijażu sprzed lat

Obecnie w drogeriach internetowych można otrzymać wiele rodzajów kredek do makijażu – do ust, brwi oraz właśnie do oczu. W ostatnich latach kredki do oczu ponownie zyskały na popularności, a kobiety mogą wybierać nie tylko pomiędzy tradycyjną czarną lub brązową.

Do makijażu oka doskonale sprawdzają się zarówno kredki miękkie, jak i twarde. W zależności od efektu jaki pragniemy osiągnąć – podkreślić kredką głębię spojrzenia lub powiększyć optycznie oko, to właśnie na taki produkt warto się zdecydować. Miękkie kredki do oczu świetnie sprawdzą się do zagęszczenia linii rzęs – zwłaszcza ciemne odcienie. Kredki w odcieniach beży, tzw. nude, natomiast nadadzą się na linię wodną.

Przeglądając ofertę drogerii internetowych można natknąć się na dwa podstawowe rodzaje kredek do makijażu oka: wysuwane oraz do strugania. Kredki wysuwane świetnie sprawdzą się u kobiet, które nie lubią tracić przy codziennym makijażu czasu i pragną mieć produkt zawsze gotowy do użytku. Natomiast kredki w ołówku do strugania to klasyka – po temperowaniu zawsze są ostre, a z ich pomocą można stworzyć precyzyjną i intensywną linię na oku.

Szybki i efektywny makijaż z kredką do oczu

Połączeniem kredki do oczu i dobrej mascary do rzęs można wyczarować piękny makijaż, który będzie przyciągał spojrzenia. Aby stworzyć zniewalający efekt na oku wystarczy delikatnie zagęścić linię rzęs, rysując na górnej powiece delikatną linię. Do tego wcale nie potrzeba eyelinera, którego pociągnięcie pędzelkiem jest trudne. W przypadku kredki w razie wpadki zawsze można skorygować linię, nadając jej prosty kształt.

Ciemnym odcieniem kredki do oczu można również wyjechać poza obręb linii rzęs, tworząc delikatny zawijas tuż przy kącikach oczu. Ograniczenie się w stosowaniu kredki jedynie do zewnętrznej linii rzęs również będzie niezwykle efektywne, a całość można podkreślić pogrubiającą mascarą.

Makijaż powiększy oko – jaką kredkę do oczu wybrać?

Kredka do oczu doskonale sprawdzi się również do tego, aby powiększyć oko w zupełnie inny, niespodziewany sposób. Zamiast stosowania do tego tradycyjnej czarnej barwy, warto zdecydować się na białą kredkę do oczu. Jasne odcienie, nie tylko biel, ale również beże, nudy, doskonale sprawdzą się do tego, aby podkreślić oko i wysunąć jego makijaż na pierwszy plan.

Wystarczy jasną kredkę nałożyć na dolną i górną linię wodną. Takie rozwiązanie bez wyjątku może wykorzystać każda kobieta, która pragnie, aby jej oczu nabrały większego blasku i optycznie wydawały się większe.

Najlepszy efekt jednak można osiągnąć poprzez połączenie dwóch rodzajów kredek do oczu – czarną lub brązową, a także beżową. Podkreślenie na ciemny odcień górnej powieki i nałożenie na linię wodną białej kredki da zniewalający efekt. Dzięki takiemu zabiegowi można również łatwo ukryć zmęczenie po nieprzespanej nocy.

Makijaż powiększający oko jest doskonałym rozwiązaniem dla każdej kobiety. Do jego wykonania nie są potrzebne profesjonalne umiejętności – wystarczy dobrej jakości kredka do oczu, a także wykorzystanie prostych trików wizażystek.

Wybór odpowiedniego produktu do makijażu jest niezwykle ważny. Dobrej jakości kredka do oczu pozwoli na wykonanie efektywnego makijażu oka. Decydując się na zakup wielofunkcyjnej kredki do oczu, niezależnie od jej odcienia, najbezpieczniej jest korzystać ze sprawdzonych drogerii online. To właśnie tam można znaleźć profesjonalne kredki do oczu, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie spektakularnych efektów.