Jak wybrać odpowiedni namiot?

Jak wybrać odpowiedni namiot?

namiot
Rate this post

Podróżować możemy na wiele sposobów – autem, stopem czy też samolotem. Podobnie wygląda sytuacja z wyborem noclegu. Osoby, którym zależy na komforcie, przeważnie wybierają hotele, a dla tych, którzy nie chcą wydać za dużo, przygotowane są miejsca w hostelach oraz schroniskach.


Jest również grupa ludzi, która chętnie nocuje w namiotach. Namiot to bardzo ciekawe rozwiązanie, pozwalające na spanie w praktycznie każdym miejscu i każdych warunkach – mała waga oraz praktyczne rozkładanie sprawiają, że pojawia się coraz większa liczba zwolenników tego rozwiązania. Ludzie decydują się na namiot z różnych powodów. Bardzo często wykorzystywane jest to rozwiązanie w przypadku autostopowiczów, którzy nigdy nie wiedzą, gdzie zastanie ich noc i będą zmuszenie do przeczekania nocy. Inni uważają po prostu namiot za najtańszą możliwość, wszak nie musimy ponosić żadnych opłat, chyba że decydujemy się na camping bądź pole namiotowe.

Namiot doskonały

Wybór namiotu powinien zależeć od wielu czynników, nad którymi powinniśmy się dokładnie zastanowić przed zakupem. Po pierwsze, musimy ustalić, ile osób będzie spało w środku. Jeżeli podróżujemy samotnie, to najoczywistszym rozwiązaniem będzie namiot jednoosobowy, który cechuje się najniższą wagą oraz najszybszym rozkładaniem i składaniem. Praktycznie dla każdej liczby osób dedykowane są specjalne namioty, które różnią się powierzchnią. Drugą, bardzo istotną sprawą, jest wodoodporność namiotu.

Jeżeli podróżujemy samotnie, to najoczywistszym rozwiązaniem będzie namiot jednoosobowy, który cechuje się najniższą wagą oraz najszybszym rozkładaniem i składaniem.

W praktycznie każdym momencie może nas zaatakować deszcz, więc powinniśmy być na to przygotowani i przeczekać niekorzystną pogodę w naszym namiocie. Tańsze namioty często chronią tylko przed drobnymi opadami, a w przypadku większych nie spełniają swoje roli. Należy więc sprawdzać, z jakiego materiału produkowany jest dany model i w razie wątpliwości zapytać sprzedawcę o jego właściwości.