Jak wybierać akcesoria kuchenne?

Jak wybierać akcesoria kuchenne?

kuchenne akcesoria
Rate this post

Sporą część dnia spędzamy w kuchni. Przyrządzamy tam posiłki dla nas samych jak i dla całej naszej rodziny, a po spożytym daniu wracamy do niej by posprzątać. Każdy z nas, niezależnie od tego czy lubi gotować czy nie, chce ułatwić ten proces i sprawić go maksymalnie szybkim i wygodnym.

Pierwszym krokiem by usprawnić ten obowiązek jest dobre zaopatrzenie kuchni. Organizacja, w tym przypadku, jest kluczem do sukcesu, Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kiedy wszystko mamy pod ręką, praca idzie sprawniej a my jesteśmy bardziej usatysfakcjonowani efektem końcowym. Jak wyposażyć kuchnię, by gotowanie w niej było przyjemnością?

Popularny w obecnych czasach stał się sylikon. Wszelkie akcesoria kuchenne posiadają chociażby jeden element tego materiału. Dlaczego stał się tak popularny? Jest odporny na temperaturę oraz czynniki mechaniczne. Można myć go w zmywarce i jest tani. Bez problemu możemy go zamrozić lub piec, a nic złego nie będzie się z nim działo. Dzięki niemu nie musimy zastanawiać się, czy np. Ta foremka nadaje się do mikrofalówki czy nie.

Silikon daje nam swobodę, której nie uzyskamy stosując jakikolwiek jego zamiennik. Ponadto sam wygląd obieraczek, łopatek, foremek przy użyciu tego materiału jest bardzo estetyczny. Dowolnie możemy wybierać kolor czy kształt. Popularne są chwytaki wykonane z sylikonu, które umożliwiają nam wyjęcie gorącej blachy z piekarnika lub podniesienie garnka z wrzątkiem. Również maty do krojenia mają swoich zwolenników. Sylikonowa mata, po użyciu wymaga wymycia, a następnie możemy zwinąć ją w rulon. Podobnie działają foremki na ciasta lub babeczki wykonane właśnie z tego materiału. Możemy dowolnie je zginać, przez co zajmują one niewiele miejsca w naszych szafkach. Takie akcesoria kuchenne stanową świetne uzupełnienie wnętrza naszej kuchni czy jadalni.

Stal nierdzewna jest kolejnym materiałem dominującym w naszej kuchni. Sporo osób decyduje się właśnie na nią. Noże ze stali nierdzewnej będą nam służyć latami. Dobrej jakości są odporna na zniszczenia, czynniki chemiczne i korozję. W momencie gdy się stępią bez problemu samodzielnie uda nam się je naostrzyć. Koniecznie zaopatrzmy się w kilka rodzajów noży, tak byśmy mogli z łatwością nimi operować podczas przygotowywania różnych elementów naszej potrawy.

Stal nierdzewna kojarzy nam się także z garnkami. Naczynia te szybko i równomiernie się nagrzewają, długo utrzymują ciepło i są odporne na korozję. Grube dno zapobiega odkształcaniu się i gwarantuje solidne wykończenie i trwałość. Kupując garnki ze stali nierdzewnej zauważymy napisy takie jak 18/10. Oznaczają one, że w materiale użytym do produkcji znajduje się 18 % chromu i 10 % niklu. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż wiele osób nawet nie wie, ze jest uczulona na drugi z tych pierwiastków. W przypadku gdy podejrzewamy u siebie alergię warto sięgnąć po naczynia oznakowane 18/0 . Wtedy możemy być spokojni, bo w naszych garnkach nie będzie szkodliwego pierwiastka.

Będąc w temacie garnków, nie można nie wspomnieć o cieszących się coraz większą popularnością garnkach żeliwnych. Są one polecane przez wszystkie osoby propagujące zdrowy tryb życia. Podczas korzystania z nich do naszych potraw uwalniane są niewielkie ilości żelaza. Większość osób cierpi na jego niedobór, więc taka nieświadoma suplementacja świetnie zadba o nasze zdrowie. Garnki i wszystkie akcesoria kuchenne wykonane z żeliwa są całkowicie odporne na działania wszelkich czynników. Nie da się ich spalić ani zamrozić. Długo się nagrzewają i jeszcze dłużej utrzymują swoją temperaturę.

Kompletując wyposażenie naszych kuchni zwracajmy uwagę z czego wykonane są dane akcesoria. Pamiętajmy, że wszelkie nożyki, tarki czy sitka powinny posiadać odpowiednie badania, potwierdzające że ich kontakt z pożywieniem jest bezpieczny.  Kupując obieraczki czy szczotki do warzyw zwróćmy uwagę czy uchwyt jest poręczny. Obierając dany artykuł spożywczy często mamy mokre ręce, a wyślizgujące się z nich narzędzie może zrobić nam krzywdę. Dodatkowo sprawdzajmy czy akcesoria kuchenne, które nabywamy można myć w zmywarce.