Jak palić świece zgodnie z zasadami Feng Shui?

Jak palić świece zgodnie z zasadami Feng Shui?

świece feng shui
Rate this post

Praktyki Feng Shui, mimo że odległe i mało znane, to coraz bardziej zyskują na popularności, także w Polsce.

Do tej metody uzyskana pełnej harmonii przyczynia się wiele elementów, także świec. Jednak istnieją pewne zasady co do koloru i rozmieszczenia świec, aby przyniosły uzyskany efekt. Co należy wiedzieć o udziale świec w Feng Shui?

Dlaczego świece są tak ważne?

Jest to starożytna praktyka, która jest planowana miejsca i przestrzeni, aby osiągnąć zgodność ze środowiskiem naturalnym. Pierwotne Feng SShui obejmowało rozkład wsi, miast, budynków mieszkalnych oraz gospodarskich. Według jego zasad świece są najlepszym remedium. Oprócz kominka, świece i podgrzewacze są najsilniejszym źródłem ognia w domu. Mają wiele zalet m.in. inspirują, oczyszczają atmosferę, ocieplają energię i są sprzymierzeńcem w walce ze stresem. Oprócz tego pomagają w wielu kwestiach. Bergamotka i lawenda poradzi sobie z przygnębieniem i nieprzyjemnym chłodem.  Jaśmin i róża rozprawią się z nudą i ożywią Twój związek. Cytryna oraz rozmaryn pobudzą Twoją kreatywność i skłonią umysł do efektywniejszej pracy. Z kolei cytryna i pomarańcza zapalana rankiem pomoże Ci znaleźć złoty środek w kwestii work-life balance.

Najodpowiedniejszym miejscem do zapalania świec jest sypialnia, aczkolwiek sprawdzą się też łazienka oraz salon. Ważne, aby pomieszczenie było nieco większe ze względu na prawidłowe rozmieszczenie świec. Zapalaj je każdego dnia, aby poczuć różnicę.

Ilość i rodzaje świec

Możesz dowolnie wybrać kształt świec, ponieważ ten parametr nie ma znaczenia podczas praktyki Feng Shui. Wykorzystaj takie świece dekoracyjne, jakie Ci się podobają.  Świece w kształcie kwiatów pięknie się prezentują w misie napełnionej wodą. Jeśli jednak zależy Ci na funkcji leczniczej oraz oczyszczającej, wybierz takie świece, które mają kształt stożka, gdyż jest on symbolem ognia. W kandelabrach bądź pojedynczych świecznikach dobrze prezentują się długie, a także klasyczne świece.

Bardzo ważna jest ilość świec. Planując palenie ich zgodnie z zasadami Feng Shui, warto poznać symbolikę liczb. Jeśli wybierzemy dwie świece, to możemy liczyć na wsparcie w miłości, trzy zapewniają nam długie życie i szczęście. Nie warto palić czterech świec, ponieważ są kojarzone z negatywnymi emocjami. Pięć symbolizuje odniesienie do ludzkiej intuicji, natomiast sześć do ogólnego szczęścia. Jeżeli chcemy uzyskać wsparcie w kwestiach zdrowotnych, warto rozpalić siedem świec, osiem odnosi się do płodności, a dziewięć do powodzenia. Jednak, aby zapewnić sobie pełnię szczęścia, warto rozpalić dziesięć świec.

świece wg zasad feng shui

Kolory świec i ich rozmieszczenie mają znaczenie

W tej praktyce barwa świec ma znaczenie symboliczne, dotyczy to również tych ozdobnych.  Każdy z kolorów ma swoje miejsce w danym obszarze bagua, który kształtem przypomina ośmiokąt. W każdym jego rogu ustawia się świeczkę zgodnie z przeznaczeniem: kariera, zdrowie, rodzina, wiedza, małżeństwo, dzieci, pomocni ludzie i sława. Część wschodnia jest utożsamiana z zielenią, natomiast południowo-wschodnia z kolorem niebieskim i czerwienią. W południowej strefie powinniśmy ustawić ozdobne świece o brzoskwiniowym bądź różowym odcieniu. Z kolei na południowym zachodzie także można postawić na róż, ale głównie stawia się białe świece.

W zachodniej stronie pomieszczenia należy postawić świece w kolorze szarym, złotym bądź srebrnym.  Północny zachód to miejsce na czarne i białe świece, podobnie jak w północnej stronie. Najlepiej jest umieścić  świece w kolorze zielonym  i morskim w północno-wschodniej części. W samym centrum powinny stanąć świeczki żółte i brązowe. Część barw ma szczególne znaczenie, dlatego warto się im głębiej przyjrzeć:

– biel oznacza kreatywność i radość,

– czerwień pomaga poprawić reputację i uzyskać większą sławę,

-pomarańczowe świece ozdobne pomagają osiągnąć zamierzone cele.

Feng Shui to praktyka, która zyskuje na popularności. Dzięki niej możemy wspomóc się  w osiągnięciu życia, takiego, jakiego pragniemy. W tym celu należy zapalić kilka świeczek od Surprise Candle zgodnie z pożądanym celem i jego barwą w odpowiednim rozmieszczeniu. Najlepszy efekt osiągniemy, kiedy zapalimy 10 świeczek, wtedy dopełnią się wszystkie sektory naszego życia.