Ile kosztuje sauna ozonowa?

Ile kosztuje sauna ozonowa?

sauna
Rate this post

Obecnie wiele różnych zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych opiera się na działaniu specjalistycznych urządzeń.

Rozwój technologii niewątpliwie ułatwił radzenie sobie z różnymi dolegliwościami i sprawił, że walka z wieloma chorobami stała się możliwa w zdecydowanie łatwiejszy i mniej inwazyjny sposób.

W terapii ciepłem również używa się specjalistycznych urządzeń, które znacząco ułatwiają przeprowadzanie zabiegów i sprawiają, że są one dużo bardziej skuteczne. Jednym z takich urządzeń jest z pewnością sauna ozonowa, która łącząc działanie wysokiej temperatury i ozonu, pozwoliła na uzyskiwanie bardzo pozytywnych efektów w leczeniu różnych dolegliwości, a także w regeneracji organizmu i pielęgnacji skóry.

Jak działa sauna ozonowa?

Sauna ozonowa to urządzenie, które wykorzystywane jest do przeprowadzania zabiegów terapii ciepłem przy jednoczesnym korzystaniu z leczniczych właściwości ozonu. Urządzenia tego typu projektowane są w taki sposób, aby osoba korzystająca z nich mogła przyjąć pozycję siedzącą lub leżącą zależności od modelu urządzenia.

Konstrukcja pokrywy sauny ozonowej pozwala na to, aby głowa osoby korzystającej z zabiegu, przez cały czas jego trwania znajdowała się na zewnątrz. Można dodatkowo uszczelnić otwór przy szyi, po to, aby uniemożliwić wydostawanie się pary wodnej z wnętrza urządzenia, co dodatkowo spotęguje efekt końcowy terapii.

Pierwszym etapem zabiegu jest delikatne podgrzanie kabiny do temperatury około 28–30°C. Robi się to, aby przyzwyczaić osobę do wyższej temperatury i wprowadzić ją w stan odprężenia. Maksymalna temperatura, jaką można osiągnąć podczas zabiegu to 34–42°C. Oczywiście temperaturę tą można dopasować według preferencji i potrzeb użytkownika urządzenia. Po zakończeniu zabiegu kabina jest otwierana i następuje kilkuminutowy okres aklimatyzacji, a następnie osusza się delikatnie ciało.

Korzystanie z sauny ozonowej pozwala na:

  • głębokie oczyszczenie skóry, 
  • usunięcie toksyn,
  • pozbycie się zrogowaciałego naskórka, brudu oraz nadmiaru sebum.

Ponadto zabieg ten wpływa na lepsze ukrwienie i dotlenienie tkanek, przez co wzrasta ich elastyczność.

Terapia tego typu jest również świetnym rozwiązaniem dla osób szukających zabiegu regeneracyjnego na przykład po intensywnym wysiłku fizycznym lub w celach rehabilitacyjnych na przykład po doznaniu urazu, lub kontuzji. Oprócz tego sauna ozonowa wpływa również pozytywnie na metabolizm, układ krążenia, wzmacnia odporność, łagodzi dolegliwości bólowe i pozwala obniżyć poziom stresu.

Kto decyduje się na zakup sauny ozonowej?

Na zakup sauny ozonowej z pewnością zdecydują się gabinety lecznicze, rehabilitacyjne lub takie, które oferują swoim klientom różnego rodzaju zabiegi relaksacyjne i regenerujące. Tego typu urządzenie zaciekawi osoby, które chcą poszerzyć swój zakres świadczenia usług.

Sauny ozonowe spiszą się świetnie w miejscach, gdzie prowadzone są zabiegi, których celem jest regeneracja skóry, jej odżywienie oraz ogólna odnowa biologiczna całego ciała. Będą one również wsparciem dla sportowców, którzy potrzebują stosowania różnych technik regeneracyjnych w celu przyspieszenia regeneracji po treningu i neutralizowania dolegliwości bólowych lub kontuzji.

Podczas stosowania z zabiegu z wykorzystywaniem sauny ozonowej jednorazowo spala się około 400 – 600 kalorii, a tkanka tłuszczowa ulega zmniejszeniu. Z tego względu tego typu metody mogą również być wykorzystywane w celu wspierania procesu odchudzania, jednocześnie regenerując organizm po wysiłku fizycznym.

sauna ozonowa

Ile kosztuje sauna ozonowa?

Cena sauny ozonowej może być naprawdę różna. W dużej mierze zależy to od stopnia zaawansowania danego urządzenia, jego funkcjonalności, zastosowanych technologii oraz ogólnej jakości wykonania. Ponadto sauny ozonowe występujemy również wersji leżącej oraz siedzącej, mogą różnić się wielkością i wiele więcej. Z tego względu, aby określić cenę zakupu sauny ozonowej, należy skontaktować się ze sprzedawcą lub producentem i po przedstawieniu swoich potrzeb, każdy klient uzyska indywidualną ofertę w tym także cenę urządzenia.

Zakup sauny ozonowej prosto od producenta to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie, ponieważ wiąże się z tym wiele zalet. Decydując się na takie rozwiązanie, można liczyć na spersonalizowaną ofertę i szeroką współpracę w zakresie ostatecznych funkcjonalności danego urządzenia. Dzięki temu każda osoba może idealnie dopasować saunę ozonową do własnych wymagań i preferencji.