Dobre, polskie kołdry – nasze typy

Dobre, polskie kołdry – nasze typy

polskie kołdry puchowe
Rate this post

Kołdra zapewnia odpowiednią temperaturę w czasie snu. Dzięki niej nasz organizm ma możliwość zregenerowania się, odpoczynku i relaksu. Od tego zależy nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Rynek polski oferuje swoim klientom szeroki wybór kołder z różnym wypełnieniem, na przykład naturalnym z pierza, puchu, wełny oraz organicznym z bawełny drewna eukaliptusa, bambusa, kukurydzy, dzikiego jedwabiu, czy syntetycznym z włókien poliestrowych lub silikonowych. Wybierając kołdrę należy kierować się przede wszystkim potrzebami zdrowotnymi organizmu i upodobaniami.

Osoby z alergią raczej zdecydują się na włókna syntetyczne, natomiast ceniący produkty naturalne wypełnienie organiczne, z wełny zwierząt albo ptasich piór. Nie bez znaczenia są również warunki klimatyczne, w jakich żyjemy. Mroźne zimy skłaniają do wyboru kołder zapewniających odpowiednią temperaturę w czasie wypoczynku.

W Polsce nieustanną popularnością cieszą się kołdry z wypełnieniem z ptasich piór, przede wszystkim gęsi. Są to towary najwyższej jakości. Wszystkie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, między innymi:

  • NOMITE, informujący o produkcie bezpiecznym dla alergików,
  • OEKO–TEX Standard 100, zapewniający o produkcie wolnym od substancji szkodliwych dla człowieka,
  • DOWNAFRESH oznaczający, że puch spełnia europejskie wymogi higieny i czystości oraz humanitaryzmu dla zwierząt,
  • RDS dotyczący kołder z piór ptasich, informujący o tym, że wypełnienie jest monitorowane na każdym etapie produkcji, od puchu pobieranego od zwierzęcia, po gotowy produkt.

Kołdra z puchowym wypełnieniem

Do produkcji kołdry puchowej wykorzystuje się najwyższej jakości biały, polski puch z ekologicznych hodowli gęsi owsianej, ceniony na całym świecie i uznawany za higienicznie czysty i najlepszy. Materiał ten cechuje się wyjątkową lekkością i termoizolacyjnością Produkuje się ją w wersji na zimę i lato. Naturalne wypełnienie z ekologicznego puchu zapewnia odpowiednią temperaturę w trakcie snu, odprowadzając jednocześnie wilgoć z organizmu.

W procesie produkcji usuwa się wszelkie  alergeny, dlatego produkt może być używany przez alergików. Producenci zadbali o komfort snu i utrzymanie temperatury na całej powierzchni ciała, dlatego kołdra została przepikowana w kwadraty, powodując równomierne rozkładanie się wypełnienia, a wzmocnienie szwów specjalną taśmą chroni ją przed uszkodzeniem i zapewnia wieloletnie użytkowanie.

Kołdra z wypełnieniem wełnianym

Wełna zwierząt jest naturalnym rodzajem wypełnienia. Rynek polski oferuje w sprzedaży kołdry z wełny alpaki, wielbłąda i kozy kaszmirskiej. Zaletą tego typu produktów jest zapewnienie ciepła przez cały rok. Doskonała termoizoloacyjność materiału wełnianego sprawia, że nie pocimy się w nocy. Poza tym wełna ma właściwości zdrowotne, wspierając leczenie reumatyzmu, dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa, stawów, mięśni, a także migrenowych bólów głowy.

Zaletą kołder z wypełnieniem wełnianym jest ich hipoalergiczność, dlatego mogą je bez obaw używać alergicy, tym bardziej, że pokryte są tkaninami bawełnianymi o splocie satynowym, chroniącymi ciało przed bezpośrednim kontaktem z przędzą. Polskie kołdry z wypełnieniem wełnianym posiadają certyfikaty OEKO-TEX Standard 100 oznaczający, że produkt jest wolny od substancji szkodliwych dla człowieka i szereg wyróżnień honorowych, między innymi „Polish Product”.

polskie kołdry naturalne

Kołdra z wypełnieniem organicznym z dzikiego jedwabiu

Wypełnienie kołdry z dzikiego jedwabiu jest włókno pozyskiwane z osłon gniazd jedwabników dębowych. To produkt niegdyś uważany w Chinach za luksusowy, z którego szyto właśnie kołdry dla arystokracji. Można z niej korzystać cały rok, gdyż jest ciepła i jednocześnie przewiewna. Odprowadza wilgoć z organizmu, zapewniając komfort snu. Polecana jest alergikom, gdyż nie uczula, a posiada właściwości lecznicze dzięki żywicom działającym uspokajająco i usypiająco. Produkt posiada certyfikat OEKO-TEX Standard 100 i liczne nagrody.

Kołdry antyalergiczne z wypełnieniem syntetycznym

Wypełnieniem tego typu kołdry jest włókno poliestrowe. Dzięki zastosowaniu włókna o profilu kanalikowym, produkt zapewnia odpowiednia temperaturę w czasie snu,
jednocześnie przepuszczając powietrze. Włókna pokryte warstwą silikonu nie przemieszczają się i nie zbijają. Wypełnienie jest w pełni bezpieczne dla alergików. Kołdra posiada certyfikat „Tekstylia Godne Zaufania” oraz certyfikat „Bezpieczny dla Dziecka”.

Rynek polski oferuje szeroką gamę kołder z różnym wypełnieniem. Każdy znajdzie najwyższej jakości produkt dla siebie z wszelkimi wymaganymi certyfikatami
bezpieczeństwa. Poznaj polskie kołdry zebrane w ofercie Wszystko do spania.