Bezpieczna podróż psem – w co się wyposażyć?

Bezpieczna podróż psem – w co się wyposażyć?

akcesoria dla psa
Rate this post

Coraz więcej osób decyduje się na podróż ze swoim zwierzakiem.

Pies, dla swoich właścicieli, jest nieodłącznym towarzyszem i kompanem każdej przygody, dlatego tak chętnie miłośnicy czworonogów podróżują ze swoim pupilem. Urlop z czworonogiem to niezapomniany wyjazd dla właścicieli, jak i ogromna radość dla samego zwierzaka. Ważne jednak, aby takie wakacje odpowiednio zaplanować oraz zadbać o komfort i bezpieczeństwo pupila.

Wyjazd z czworonogiem – dlaczego bezpieczeństwo to podstawa?

Osoby podróżujące z psem najczęściej decydują się na podróż samochodem, która jest dla niego najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że podczas jazdy autem należy częściej robić przerwy, aby pies mógł odpocząć od monotonnej i długiej podróży.

Niektóre zwierzaki cierpią na chorobę lokomocyjną i wówczas niezbędne może okazać się podanie zwierzakowi odpowiednich leków. Ponadto zdarzają się psy dla których podróż samochodem jest niezwykle stresująca – zwłaszcza, gdy pupil nie był wcześniej przyzwyczajony do wyjazdów.

Przed udaniem się w wielogodzinną podróż, właściciele powinni oswoić swojego czworonoga z samochodem i pokazać mu, że jazda autem nie jest niczym strasznym – wówczas zwierzak spokojnie zniesie wyjazd na wakacje i właściciele bez problemu dowiozą swojego pupila do celu.

Bezpieczeństwo jest podstawą każdej podróży z psem i bardzo istotne jest, aby właściciele o ten aspekt odpowiednio zadbali. Odpowiednie zabezpieczenia, w czasie wypadku, są w stanie uchronić życie pasażerów i tyczy się to również czworonogów. Jakie zatem są sposoby bezpiecznego transportowania czworonogów i w co powinien być zaopatrzony każdy podróżujący pupil?

Bezpieczna podróż psem – w jakie akcesoria się wyposażyć?

Każda osoba podróżująca samochodem ma obowiązek zapięcia pasów, a czynność ta jest niezwykle istotna. Pasy bezpieczeństwa to podstawa bezpiecznej jazdy autem i niejednokrotnie uratowały one życie pasażerów – podczas wypadku.

Osoby decydujące się na wyjazd z psem również powinny zaopatrzyć swojego pupila w odpowiednie pasy, będące gwarancją bezpieczeństwa i komfortu zwierzaka, jak również jego właścicieli. Mimo, że prawo nie reguluje kwestii związanej z zapinaniem pasów u czworonogów i nie jest to prawny obowiązek, to każdy odpowiedzialny właściciel powinien tego przestrzegać.

Pasy dla psa pełnią analogiczną funkcję do tradycyjnych pasów bezpieczeństwa – minimalizują skutki wypadków, skutecznie podwyższają bezpieczeństwo i chronią życie pasażera. Kolizje i kraksy są sytuacjami będącymi nieodłącznym elementem ruchu drogowego – gwałtowne hamowania, poślizgi lub stłuczki zdarzyły się praktycznie każdemu, nawet najlepszemu kierowcy.

Pasy samochodowe dla psa są zatem niezbędne podczas każdej podróży z czworonogiem. Zwierzaki mają tendencję do przemieszczania się podczas jazdy i nerwowego kręcenia – takie zachowania stanowią duże zagrożenie dla pasażerów, osoby kierującej pojazdem, jak i samego psa.

Inwestując w pasy dla pupila, właściciele mogą mieć gwarancję, że skutki ewentualnego wypadku będą dużo mniejsze dla zwierzaka, jak i ich samych. Zakup pasów dla psa jest wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych, a życie i zdrowie jest bez wątpienia bezcenne.

szelki dla psa

Pasy samochodowe dla psa – jakie wybrać?

Pasy dla czworonoga powinny być regulowane i posiadać możliwość wpięcia szelek do pasów bezpieczeństwa samochodu. Bardzo istotne jest, aby pies nie podróżował w obroży – podczas jazdy zwierzak może być ubrany wyłącznie w specjalne szelki dla psów do samochodu, które umożliwiają bezpieczne przypięcie pasa samochodowego.

Produkt powinien być wyposażony w smycz, która skutecznie ogranicza przemieszczanie się psiaka po siedzeniach. Wygodny karabińczyk na jednym końcu pozwoli na zapięcie szelek, a drugi koniec na wpięcie zapięcia w pasy bezpieczeństwa. Regulacja długości pozwoli na dopasowanie produktu do wielkości i potrzeb psa.

Pasy bezpieczeństwa oferowane są zazwyczaj w wielu rozmiarach, które różnią się szerokością taśmy i wielkością karabińczyków. Bezpieczna podróż ze zwierzakiem to podstawa, a jej gwarancją jest zakup pasów bezpieczeństwa dla psa.